TRT'ye büyük tepki!

TRT'ye büyük tepki!
Trabzonspor Kulübü, Fenerbahçe'ye mağlup oldukları maçtan sonra internet sitesinden, "Şike.. Şike.. 2 - 0" başlığı atan TRT'ye tepki gösterdi.

Trabzonspor'un Fenerbahçe ile oynadığı Süper Final maçının sonucunu, internet sitesinden, "Şike.. Şike.. 2 - 0" başlığıyla duyuran TRT'ye, yönetimden çok sert tepki geldi.

Bordo mavili kulüpten "TRT Genel Müdürü'ne açık mektup" başlığıyla yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Takımımızın Fenerbahçe ile oynadığı karşılaşmanın ardından devletimizin yayın kuruluşu olan ve her kurum ve kişiye eşit uzaklıkta durması zorunluluğu bulunan TRT'nin resmi internet sayfasında atılan 'Şike…Şike… 2-0' başlığı camiamızı derinden yaralamıştır. Bir futbol müsabakasının sonucunu, taraftar sloganı haline getirip o manşetle kamuoyuna duyurma gayreti, TRT'nin yukarıda bahsettiğimiz olması gereken tarafsızlık ilkesini kökünden zedelemiş kabul edilemeyecek bir yaklaşım tarzıdır."

TRT'NİN SAYGINLIĞINA CİDDİ DARBE

Trabzonspor'un açıklamasında TRT'de görev yapan bir kameramanın da sosyal paylaşım sitesi Twitter'de Zokora hakkında yazdığı yorumlar hatırlatılarak şu görüşler yer aldı:

"Ayrıca yine aynı kuruma mensup bir kameramanın sosyal paylaşım sitesindeki hesabından oyuncumuz Didier Zokora'nın, Emre Belözoğlu ile yaşadığı ırkçılık tartışmasına Fenerbahçeli oyuncu lehine müdahil olarak, sporcumuza hakaret içeren ifadeler kullanması da ayrı bir skandal olarak gün yüzüne çıkmıştır. Her iki olay da maalesef TRT'nin bizim gözümüzdeki saygınlığına ciddi ölçüde darbe vurmuştur. Bu yaşananlar ışığında Genel Müdür Sayın İbrahim Şahin'in gereken hassasiyeti göstereceğine inanıyor, konuyu bu şekliyle kamuoyunun bilgisine sunuyoruz." (EAK)

Habertürk

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com