TRT'ye İstanbul'un En Büyük Binası!

TRT'ye İstanbul'un En Büyük Binası!
KİPTAŞ'ın boşaltmış olduğu dev araziye TRT talip oldu. KİPTAŞ araziye İstanbul'un en büyük binasını inşa edecek...

TRT, Gaziosmanpaşa Karadeniz mahallesindeki KİPTAŞ'ın boşaltmış olduğu dev araziye İstanbul'un en büyük binasını yaptıracak. KİPTAŞ'ın, dev arazi üzerine TRT'ye yapacağı binanın içerisinde ise dev stüdyolardan alışveriş merkezine kadar bir birinden farklı özeliklerin yer aldığı katlar bulunacak.

KİPTAŞ Genel Müdürlüğü'nün, Nisan ayında Gaziosmanpaşa Belediyesi sınırları içerisinde yer alan Küçükköy Karadeniz Mahallesi'ndeki yerinden Topkapı'daki Merkez Evleri'ne taşınmasının ardından boşalan dev araziye TRT talip oldu. KİPTAŞ'ın boşaltmış olduğu araziye TRT için 64 katlı bina inşa edilecek. Tamamlandığında İstanbul'un en büyük binası olma özelliğini de taşıyacak olan bu binanın içerisinde ise yok yok.

KİPTAŞ'ın 2011 yılında inşaatına başlayacak olduğu binanın içerisinde dev stüdyolardan film platolarına, rezidans dairelerden alışveriş merkezine kadar bir çok farklı ilgi alanına ait katlar bulunacak. TRT'nin yaptırmayı planladığı bu bina Gaziosmapaşa'yı da çekim merkezi haline dönüştürecek.

TRT'nin dizileri 'Canlı' izlenebilecek

TRT için yapılması planlanan bina içerisinde bir takım yeniliklerede imza atılacak. Bina içerisinde yer alacak olan alışveriş merkezine gelen vatandaşlar burada bulunan özel alanlarda TRT'de yayınlanacak olan dizilerin çekimlerini izleyebilecekler. Vatandaşlar özel camların arkasından dizi çekimlerini izlerken dizi oyuncuları ve yönetmenler ise plato dışını göremeyecekler.

Proje Başbakan'ın onayını bekliyor

Emlakbank.com'un Gaziosmanpaşa Belediyesi'nden aldığı bilgiye göre; TRT için yapılması planlanan bina ile ilgili her şeyin tamam olduğu, Başbakan'ın onay vermesi halinde ise projenin hayata geçirileceği belirtildi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com