TSE İl Temsilcisinden Vali Kocatepe'ye Ziyaret

TSE İl Temsilcisinden Vali Kocatepe'ye Ziyaret
TSE Kütahya İl Temsilcisi İlhan Özer, 15 Mart “Tüketici Hakları Günü” nedeniyle Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe'ye nezaket ziyaretinde bulundu.

TSE Kütahya İl Temsilcisi İlhan Özer, 15 Mart “Tüketici Hakları Günü” nedeniyle Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe'ye nezaket ziyaretinde bulundu.
Ziyarette, Kütahya TSE adına yaptıkları çalışmaları aktaran Özer, Valilik tarafından öğrencilerin ve vatandaşların bu konuda bilinçlenmesi açısından verilecek her türlü göreve hazır olduklarını ifade etti.
Tüketicilerin bilgilenmelerine yönelik olarak İl Merkezimizde ve İlçelerde devamlı olarak toplantılar düzenlenmekte olduğunu ifade eden Vali Kocatepe'de ayrıca Valiliğimizin www.kutahya.gov.tr web sayfasından ve Sanayi Ticaret İl Müdürlüğümüzün www. kutahyasanayiticaret.gov.tr web sayfasından tüketicilerimizin her türlü bilgiyi almalarının mümkün olduğunu ifade etti.
Vatandaşlarımız 4077 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunun getirdiği haklar ve bu konuda çıkacak sorun ve anlaşmazlıkların çözümünde Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Tüketicinin ve Rekabetin Korunması Genel Müdürlüğüne, Kütahya Sanayi ve Ticaret İl Müdürlüğüne bizzat veya 175 no'lu telefona, İlçelerde Kaymakamlıklar nezdinde oluşturulmuş bulunan Tüketici Sorunları Hakem Heyeti Başkanlıklarına, yine de sorunların çözülemediği durumlarda Tüketici Mahkemelerine veya Tüketici Mahkemelerinin bulunmadığı yerlerde bu konuda görevlendirilmiş bulunan Asliye Hukuk Mahkemelerine müracaat edebildiklerini ifade eden Vali Kocatepe; “İl Merkezinde Sanayi ve Ticaret İl Müdürlüğüne ve İlçelerde İlçe Tüketici Sorunları Hakem Heyetlerine intikal eden tüketici şikayetleri, 4077 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve bu Kanuna dayanılarak Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca düzenlenen Yönetmelikler, Tebliğler ve Genelgeler doğrultusunda incelenerek mümkün olan en kısa zamanda sonuçlandırılmasına çalışılmaktadır.” dedi.
Ziyarette DPÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Sarıkoyuncu'da bulundu.(M:AKSU)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com