TSE uzaktan eğitim sistemine geçiyor

TSE uzaktan eğitim sistemine geçiyor
TSE Başkanı Şentürk:

ANKARA (AA) - AYŞENUR SAĞLAM - Türk Standardları Enstitüsü (TSE) Başkanı Hulusi Şentürk, yılda yaklaşık 12 bin kişiye eğitim verdiklerini belirterek, enstitünün Mayıs ayında uzaktan eğitim vermeye başlayacağını bildirdi.

Şentürk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, enstitünün ilk etapta helal gıda inceleme uzmanlığı ile kalite, çevre, iş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemleri alanlarında "e-eğitim" vereceğini ifade etti.

TSE'nin, kalibrasyon, ürün, personel ve sistem belgelendirme alanlarında ülkenin yetişmiş personel ihtiyacının karşılanması amacına yönelik eğitimler verdiğini anımsatan Şentürk, bu kapsamda her yıl ortalama 700-900 arasında eğitim programı açtıklarını ve yaklaşık 12 bin kişinin bu hizmetten faydalandığını dile getirdi.

Şentürk, kalite, çevre, iş sağlığı ve güvenliği, gıda güvenliği, bilgi güvenliği gibi yönetim sistemleri, helal gıda uzmanlığı, kaynakçılık, tahribatsız muayene uzmanlığı gibi mesleki yeterlilik eğitimlerinin yanında kalibrasyon, laboratuvar, bilişim teknolojileri gibi alanlarda da eğitim verdiklerini anlattı.

TSE’nin Mayıs ayı itibarıyla başlamayı planladığı "e-eğitim" sisteminin, söz konusu alanlarda eğitim alanlara çok önemli avantajlar sağlayacağını vurgulayan Şentürk, şöyle konuştu:

"Uzaktan eğitim sistemi ile eğitim alanlar, paket ve kampanyalarla bütünleşik eğitim alabilecekler. Mekan sınırlaması ortadan kalktığı için yurtdışı da dahil olmak üzere profesyonel ve tecrübeli eğitimcilerden yararlanarak, kişisel öğrenme modülleriyle öğrenme hızlarına göre ilerleyebilecekler. Eğitimler animasyon, simülasyon, interaktif kitap, e-kitap gibi teknolojik desteklerle verilecek. Ulaşım, konaklama gibi masraflar dikkate alındığında söz konusu sistemin uygulanmasıyla eğitim maliyetlerinde yaklaşık yüzde 40 azalma olacağını öngörüyoruz."

TSE Başkanı Şentürk, zaman ve mekan sınırlamasını ortadan kaldıran ve masrafsız eğitim şansı sunan sistemin, daha çok kişinin TSE'den eğitim almasına imkan sağlayacağını vurguladı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com