TSK açıklamasındaki ilginç detay

TSK açıklamasındaki ilginç detay
Genelkurmay Başkanlığı'nın Akdeniz'de düşen Türk keşif uçağıyla ilgili bugün yaptığı açıklamadaki bir ifade dikkat çekti.
Türk uçağının düştüğü 22 Haziran tarihinden bu yana yayımladığı tüm açıklamalarda, TSK'ya ait RF-4 tipi jet için "Suriye tarafından düşürülen uçağımız" tabirini kullanan Genelkurmay Başkanlığı, bugünkü açıklamasında "Suriye resmi makamlarınca kendileri tarafından düşürüldüğü iddia edilen uçağımız" ifadesini kullandı.
 
Genelkurmay Başkanlığı'nın sitesindeki haber başlığının "Uluslararası Hava Sahasında Suriye Tarafından Düşürülen Uçağımızın Enkazını Arama Kurtarma Faaliyetleri" olduğu görülürken, açıklama metninde şu ifadelere yer verildi:
 
"22 Haziran 2012 tarihinde, Doğu Akdeniz’de, uluslararası hava sahasında, görev uçuşu yaparken, radar ve telsiz teması kesilen ve müteakiben Suriye resmi makamlarınca kendileri tarafından düşürüldüğü iddia edilen Hv.K.K.lığımıza ait RF-4 uçağımız ile ilgili bilgiler bugüne kadar doğru ve tam bir şeffaflık içinde kamuoyu ile paylaşılmıştır. Bundan sonra da aynı şekilde paylaşılmaya devam edilecektir. Konuyla ilgili son gelişmeler aşağıda sunulmuştur."
 
İşte Genelkurmay'ın son dönemde yaptığı açıklamalardan bazıları:
 
10 Temmuz tarihli açıklama:
 
"Hatay ili güneybatısında, uluslararası hava sahasında Suriye tarafından düşürülen RF-4 keşif uçağına ait enkazın çıkarılması faaliyetine, 4 adet askerî gemi/bot ile devam edilmektedir."
 
9 Temmuz tarihli açıklama:
 
Hatay ili güneybatısında, uluslararası hava sahasında Suriye tarafından düşürülen RF-4 keşif uçağına ait enkazın çıkarılması faaliyetine, 5 adet askerî gemi/bot ile devam edilmektedir.
 
7 Temmuz tarihli açıklama:
 
Hatay ili güneybatısında, uluslararası hava sahasında Suriye tarafından düşürülen RF-4 keşif uçağına ait enkazın çıkarılması faaliyetine, 5 adet askerî gemi/bot ile devam edilmektedir. (EAK)

Hurriyet.com.tr
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com