TSK arazilerine AKP el koyamıyor!

TSK arazilerine AKP el koyamıyor!
"TSK arazilerine AKP el koyuyor!" iddialarına Milli Savunma Bakanı ismet Yılmaz cevap verdi!

MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan "TSK arazilerine AKP el koyuyor!" iddialarını Milli Savunma Bakanı ismet Yılmaz'a sormuştu. Türkkan'ın sorularına Milli Savunma Bakanı ismet Yılmaz yazılı olarak cevaplandırdı. Yılmaz iddiaları yalanlarken pek de tatmin edici cevaplar vermedi.

MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan'ın verdiği soru önergesi şöyleydi:

"TSK arazilerine AKP el koyuyor" iddiaları yazılı basınımızın haberlerinde yer almaktadır.

Bu nedenle;

1- Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait arazilerin satılması konusunda Hükümet ile Genelkurmay Başkanlığı arasında bir anlaşma oldu mu? Bu anlaşma hakkında kamuoyuna neden açıklama yapılmamıştır ve yapılmamaktadır?

2- Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na ait askeri hastanelerin Maliye Bakanlığı'na devredilmesi için yürütülen görüşmelerin olduğu iddiaları doğru mudur? Doğru ise, ne aşamadadır?

3- İzmir Narlıdere İstihkâm Okulu, Tuzla Piyade Okulu'nun kuzey bölümü, Ankara Etimesgut Zırhlı Birlikler Okulu ve Ankara Mamak Muhabere Okulu'nun Maliye Bakanlığı'na devredilme çalışması var mıdır? Var ise, hangi aşamadadır?

KOCAELİ MİLLETVEKİLİ LÜTFÜ TÜRKKAN TARAFINDAN VERİLEN 7/7514 SAYILI YAZILI SORU ÖNERGESİNİN CEVABI

1.Genelkurmay Başkanlığı'nca Türk Silahlı Kuvvetleri'nin kullanımındaki araziler konusunda belirtilen şekilde bir anlaşma yapılmamıştır.

2.Asker hastanelerinin veya arazilerin Maliye Bakanlığı'na devredilmesi ile ilgili herhangi bir çalışma bulunmamaktadır. Ancak Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından yaptırılması planlanan asker hastanelerinin kaynak ihtiyacını karşılamak maksadıyla kullanım dışı arazilerin bir kısmı Maliye Bakanlığı'na devredilecektir.

3.İstihkam Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı (Narlıdere/İZMİR), Piyade Okulu Komutanlığı (Tuzla/İSTANBUL), Zırhlı Birlikler Okulu ve Eğitim Tümen Komutanlığı (Etimesgut/ANKARA) ve Muhabere Elektronik Bilgi Sistemleri Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı (Mamak/ANKARA) arazilerinin Maliye Bakanlığı'na iade edilmesine yönelik bir çalışma bulunmamaktadır. Bilgilerinize sunarım. (BCO)

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com