TSK içindeki ‘"köstebeklerin”" listesi

TSK içindeki ‘"köstebeklerin”" listesi
TSK bu zamana kadar neden bekledi, Ergenekon ve Balyoz Davası'nda TSK köstebek listesi verdi mi?
Türkiye geçtiğimiz hafta hareketli günler geçirdi. Başbakan Erdoğan Ergenekon ve Balyoz Davalarını kast ederek "orduya kumpas kuruldu" iddiasını ortaya attı. Bugüne kadar sesi çıkmayan Genelkurmay Başkanlığı “TSK’ya kumpas” kurulduğu iddiasıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusu, “yetkisizlik” gerekçesiyle İstanbul’a havale edildi. 
 
Genelkurmay Başkanlığı’nın suç duyurusunda; “Adli Kolluk, görev suçu işledi... Savcılar delilleri karattı... Mahkeme heyeti adil yargılamayı olumsuz etkiledi, hukuktaki ‘Silahların eşitliği ilkesi’ni yok saydı...”  şeklinde tespitlerin yer aldığı açıklandı. 
 
Genelkurmay Başkanlığı'nın şikayette bulunması çok farklı şekillerde değerlendirildi. Bu iddialardan biride “Herşey 26 Aralık’taki MGK toplantısında oldu. MİT ‘paralel devlet ve kumpasla’ ilgili detaylı, belgeleri bir sunum yaptı. Genelkurmay, MİT’in verdiği bilgi ve belgelerden sonra o suç duyurusunu hazırladı. Duyurunun ekinde bazı somut deliller, hatta TSK içindeki ‘köstebeklerin” listesi de var...” şeklinde.
 
MGK toplantısında “kumpas”ın görüşülmesiyle ilgili çeşitli haberler sızdı. Bazı gezeteler, “Erdoğan ve Özel toplantı arasında ayak üstü görüştü” derken, bazıları, MGK toplantısında “kumpas”ın enine boyuna ele alındığını duyurdu. Bundan sonra AKP'de, Cemaatte ellerindeki dosyaları ortalığa saçacak. Burada muhaliflerin durması gereken yer ne AKP'nin yanıdır, ne de Cemaatin yanıdır. Muhaliflerin durması yer hukukun yanı, demokrasinin ve özgürlüklerin yanı olmalıdır. (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com