“TSK, PKK’nın isteği ile sınırdan çekiliyor”

“TSK, PKK’nın isteği ile sınırdan çekiliyor”
CHP Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum, “TSK, PKK yöneticilerinin isteği doğrultusunda sınırdan çekiliyor ve PKK militanlarının Türkiye’den çıkışlarının sancısız olmasını üstlenmeye çalışıyor” dedi.

CHP Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum, partisine mensup bir grup milletvekiliyle TBMM’de basın toplantısı düzenledi.
 
Türkiye’de ABD’nin denetimi ve gözetimi altında sürdürülen ahlaksız bir işbirliğinin tüm hızıyla sürdüğünü iddia eden Batum, şöyle devam etti:
 
“Bunun sonuçlarını hep beraber görüyoruz. Dün hep beraber izledik, TSK, PKK yöneticilerinin isteği doğrultusunda sınırdan çekiliyor ve PKK militanlarının Türkiye’den çıkışlarının sancısız olmasını üstlenmeye çalışıyor.
 
TERÖRİSTBAŞI’DAN EŞBAŞKANLIĞA…
 
Teröristbaşı olmaktan eş başbakanlığa yükseltilmiş Öcalan kapalı kapılar ardında vatandaşlık tanımı ve maddesi yazdırıyor.
 
Dün Ankara’nın göbeğinde hep beraber gördük. Orta Doğu Teknik Üniversitesinde yapılan bir bilimsel toplantıda, herkesin gözü önünde basın mensupları da biliyor, kimlik kontrolü yapıyor, PKK adına kimlik kontrolü yapılıyor.”
 
“GİZLİ TANIK 9 OSMAN YILDIRIM’DAN BAŞKASI DEĞİL”
 
Ergenekon davasında esas hakkındaki mütalaanın bin 169'uncu sayfasına işaret eden Batum, “Bunu yazanlar hesap verecekler” diyerek şöyle devam etti:
 
“Danıştay saldırısı var. Danıştay saldırısını Ergenekon’a bağlayan iki tane ifade var. Bu ifadelerden biri sanık Osman Yıldırım’a ait. Diğeri ise ‘Gizli Tanık 9’ kod adıyla ifadesine başvurulan bir gizli tanık.
 
Savcı mütalaasının bin 169’uncu sayfasında aynen şöyle diyor: ‘Birbirlerinden habersiz olarak ifadeleri alınan, gerek ifadelerinin tarihi, gerekse soruşturma evrakındaki kısıtlama kararına göre birbirlerinin ifadelerini öğrenmeleri mümkün görülmeyen her iki tanığın, Alparslan Aslan ve Veli Küçük’ün….. buluştukları şeklindeki beyanlarının, Alparslan Aslan ile Veli Küçük’ün geçmişe dayanan bağlantısı bulunduğunu gösterdiği anlaşılmaktadır.’
 
Savcıya göre neymiş? Her iki tanık yani Osman Yıldırım ile Gizli Tanık 9 birbirlerini tanımıyormuş. Birbirlerinin ifadelerini öğrenme imkanları da yokmuş.
 
Oysa ‘Gizli Tanık 9’, Osman Yıldırım’dan başkası değil. Aynı adam.
 
GERÇEKLERİ SAKLAYAN BİR SAVCI…
 
Gerçekleri açıkça saklayan bir savcı. Gerçekleri açıkça çarpıtan bir savcı. Hukuk belgesini somut hukuksuzluk silahına dönüştüren bir adalet anlayışı. Ve buna dayanarak sözüm ona yargılama yaptığını söyleyen bir Mahkeme Heyeti. Ve birileri bu hukuksuzluklar olmasaydı biz bugün askerimizi geri çekemezdik, bu süreci yapamazdık, PKK liderini eş başbakan yapamazdık diyen itiraflar."
 
Batum, “Öcalan’ın eş başbakan olarak diğer eş başbakanla yaptığı bu sürece bu süreci yapabilmek için getirilen hukuksuzlukları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz” diye ekledi. (CTK)

Etiketler: ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com