TSK Soruşturma Başlattı

TSK Soruşturma Başlattı
Askeri personelin eşlerini siyasi konularda eğittiği iddia edilen Albay hakkında soruşturma açıldı...

Genelkurmay Başkanlığı, dün ve bugünkü bazı basın ve yayın organlarında yer alan, ''2007-2009 yılları arasında Çankırı Garnizonunda görev yapan bir Albay'a ait olduğu ileri sürülen ses kaydı'' konusunda soruşturma başlatıldığını bildirdi.

TSK'NIN SORUŞTURMA BAŞLATTIĞI HABERİ OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesindeki açıklamada, dünkü ve bugünkü bazı basın ve yayın organlarında yer alan, ''2007-2009 yılları arasında Çankırı Garnizonunda görev yapan bir Albay'a ait olduğu'' ileri sürülen ses kaydına ilişkin haberler hakkında, ''Konuyla ilgili olarak soruşturmaya başlanmıştır'' ifadesine yer verildi.

TBMM'DEN SES KAYDINA TEPKİ
TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, 2007-2009 yılları arasında Çankırı Garnizonunda görev yapan bir albaya ait olduğu ileri sürülen ses kaydındaki ifadeleri eleştirerek, ''Bizim görevimiz nasıl ki Türkiye'yi imar etmekse, siz de ülkeyi dış tehlikelere karşı korumak için çalışacaksınız. Onun haricinde hiçbir şeye karışamayacaksınız'' dedi.

TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, AK Parti Melikgazi İlçe Teşkilatı tarafından Keykubat Mahallesi'nde oluşturulan seçim irtibat bürosunun açılış törenine katıldı.

Yakut, burada yaptığı konuşmada, internet sitelerinde yer alan, bugün de Genelkurmay Başkanlığınca soruşturma başlatılan bir seminerdeki konuşmayı kınadığını belirtti.

Yakut, seminerde AK Parti hükümetini ve devlet büyüklerini ağır bir dille eleştirdiği iddia edilen albaya hitaben, ''İktidar hakkında konuşmak senin haddine değil, hakkın da değil. Senin görevin ülkeyi dış tehlikelere karşı korumak'' ifadelerini kullandı.

Yakut, şunları kaydetti:

''Senin görevin 1960, 1971, 1980 ve 28 Şubat'ta olduğu gibi hükümetlere ültimatom vermek değil. Öncekiler gibi şapkayı alıp kaçan hükümetler mi var? Şapkayı alıp kaçacak başbakan mı var? Gece bildiriyi verdiniz, sabah cevabını aldınız. Bundan sonra da yayınlayamayacaksınız. Hiç kimse, kimsenin görevine karışmayacak. Herkes görev alanları içerisinde hareket edecek ve anayasal kuruluşların tamamı da yasalara riayet edecek. Hiçbir kurumun içerisinde hukuk dışı yapılanmaya müsaade etmeyeceğiz, bunu herkes böyle bilsin. PKK ile mücadelede neredesin, yoksun. Görevinizi yapacaksınız. Bizim görevimiz nasıl ki Türkiye'yi imar etmekse siz de ülkeyi dış tehlikelere karşı korumak için çalışacaksınız. Onun haricinde hiçbir şeye karışamayacaksınız.''

TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, konuşmanın ardından seçim bürosunun açılış kurdelesini kesti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com