TSK'da deprem niteliğinde istifa!

TSK'da deprem niteliğinde istifa!
Hava Kuvvetleri Komutanı görevi bırakıp istifa edecek!
TSK'da istifa kervanına Hava Kuvvetleri Komutanı  Orgeneral Mehmet Erten de katılacak. Erten orgenerallikteki 4. yılını tamamlamadığı için YAŞ kararlarıyla atamasının yapıldığı YAŞ üyeliği görevinden istifa ederek, TSK’dan emekli olacağı iddia edildi. Erten Hava Kuvvetleri Komutanlığı görevini Org. Akın Öztürk’e devredecek.
 
TSK'da kazan kaynıyor!
 
YAŞ (Yüksek Askeri Şura) kararlarında alınan skandal kararlara Kuvvet Komutanları tepki gösterdi. Kara Kuvvetleri Komutanlığı koltuğuna oturması beklenirken yerine Genelkurmay 2. Başkanı Org. Hulusi Akar’ın ataması yapılan Jandarma Genel Komutanı Org. Bekir Kalyoncu’nun, YAŞ kararlarının açıklanmasının ardından tatile çıktı. Kalyoncu tatile çıktığı için Jandarma Genel Komutanlığı’nda devir teslim töreni yapılamıyor.
 
Kara ve deniz komutanlıkları da netleşmedi!
 
YAŞ kararlarıyla TSK’da bir üst rütbeye terfi eden komutanlar, resmi olarak 30 Ağustos’ta görevlerine başlıyor. Atamalar için de resmi tarih 30 Ağustos. Ancak kuvvet komutanlıklarında YAŞ kararlarından bir süre sonra devir teslim törenleri düzenlenebiliyor. Hava Kuvvetleri Komutanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı’ndaki devir teslim törenlerinin 22 Ağustos’ta gerçekleşmesi beklenirken, Kara ve Deniz Kuvvetleri Komutanlıklarında ise devir teslim tören tarihi henüz netleşmedi.
 
Kuvvet komutanlarının bu hareketleriyle AKP hükümetine ve YAŞ'ta alınan kararlara tepkilerini koydukları öne sürüldü! (BCE)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com