TSK'da fişleme skandalı!

TSK'da fişleme skandalı!
Türk Silahlı Kuvvetleri'nde skandal anket!
TSK'da yapılan anket TSK mensuplarının fişlendiği iddialarının ortaya atılmasına sebep oldu. TSK intihar olaylarını önlemek için yapıldığı belirtilen çalışmada, personelin içki içip içmediği ile ilgili bir soruda yöneltti. Bu soru TSK'da fişleme mi yapılıyor sorusunu akla getirirken  "Ahlaki durumu nasıldır? İçkiye, uyuşturucu maddelere, kumara düşkünlüğü nasıldır?, davranışlarında samimi midir" gibi sorular yer aldı.
 
TSK bu anketi yapmaya "İçki içenler fişleniyor" tartışmaları geçen yıl "disiplinsizlik ve ahlaki" durumu nedeniyle ordudan atılan üsteğmen Nazlıgül Daştanoğlu’nun intihar etmesi ile başladı. TSK mensuplarının borç ve kumar alışkanlığı olup olmadığı da sorgulandı. Söz konusu formlar, birlik komutanı ve kıta tabibi tarafından doldurulacak. Formun en sonunda ise, "TSK’da vazife yapıp yapamayacağı konusundaki kanaatiniz nedir" sorusuna yer verildi.
 
Söz konusu formların bazı birliklerde işleme konduğu öğrenilirken, TSK içinde de büyük rahatsızlığa yol açtığı bildirildi. TSK mensupları, söz konusu formlarla içki, kumar ve uyuşturucu konusunda fişleme yapıldığını iddia ettiler. Ayrıca bir personelin çalışıp çalışmayacağı konusundaki kararı birlik komutanı ile kıta tabibinin vermesinin doğru olmadığı kaydedildi.
 
Lüzumsuz şüpheleri var mı
 
Formda yer alan bazı sorular şöyle:
 
» Astlarına karşı tutumu nasıldır?
 
» Arkadaşlarına karşı tutumu nasıldır?
 
» İşteki titizliği ve istikrarı nasıldır?
 
» Lüzumsuz şüpheleri var mıdır?
 
» Ahlaki durumu nasıldır? İçkiye, uyuşturucu maddelere, kumara düşkünlüğü nasıldır?
 
» Davranışları samimi midir?
 
» TSK’da vazife yapıp yapamayacağı hakkında kanaatiniz nedir?
 
» Şimdiye kadar kendisini öldürmeye yönelik teşebbüsü olmuş mudur? (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com