'TSK'da hiyerarşi artık zor düzelir'

'TSK'da hiyerarşi artık zor düzelir'
Sincan Cezaevi’nde yatan emekli Korgeneral ve MHP milletvekili Engin Alan, TSK’daki istifa tartışmalarını, “Orduda olması gereken hiyerarşik düzen tekrar sağlanmakta güçlük çekilecek” diye değerlendirdi

Silivri Cezaevi’nde tutukluyken, Ankara Sincan Cezaevi’ne nakli yapılan MHP İstanbul Milletvekili emekli Korgeneral Engin Alan, Donanma Komutanı’nın istifası ve istifaların devam edeceği yönündeki tartışmalar için, “Makara boşaldı. Orduda olması gereken hiyerarşik düzeni tekrar sağlamakta güçlük çekecekler” diye konuştu.

Alan, Sincan Cezaevi’nde kendisini ziyaret eden MHP Koceli Milletvekili Lütfü Türkkan’a gündemdeki konular ve cezaevi şartlarını değerlendirdi. “Yasal bir düzenleme hazırlanarak Öcalan’la birlikte askerler de serbest bırakılacak” yönündeki haberlerin kendilerini çok üzdüğünü belirten Alan, “Serbest bırakılma konusunda Öcalan’la bizlerin değerlendirilmesi çok koyuyor bana. Ben bunu hâlâ kabullenmiyorum. Ben de dilekçe vereceğim asla ve asla Öcalan’a karşı serbest bırakılmayı kabul etmem” değerlendirmesini yaptı.

ZATEN KUZEY IRAK'A ÇEKİLDİLER

Müzakere sürecinde PKK’nın haziranda Kuzey Irak’a çekileceğine ilişkin kamuoyuna yansıyan bilgiler için, “Zaten kasımda çekildiler onlar. Her kasım Kuzey Irak’a çekilir onlar. İstedikleri zaman geri gelmemeleri için bir yaptırım var mı? Kuzey Irak’tan istedikleri an bir saat içinde Çukurca’ya gelebilirler. Burada silah bırakma olmadıktan sonra, çekilme samimi bir çözüm değil. Bunun çözüme değil, çözülmeye çok ciddi bir katkısı var” dedi. Alan, cezaevinde DHKPC, TİKKO ve KCK’lılarla birlikte yatmaktan rahatsız olduğunu belirtirken, “Bunlar benim dağda kovaladığım PKK’lıların şehir ağaları. Bunlarla beni aynı kodese atan zihniyeti her aklıma geldiğinde lanetliyorum” ifadelerini kullandı.

İLK KEZ SICAK YEMEK YEDİM

Alan nakledildiği Sincan Cezaevi şartlarını değerlendirirken şunları söyledi: “Cezaevi, Silivri’den çok çok iyi. En önemli sıkıntılarından biri sıcak suydu. Silivri’de hafta da 3 gün 2 saat vardı. Şimdi burada her gün sıcak su var. Yemekler Silivri’de soğuk geliyordu, burada geyet iyi. Mahkum olduğum günden beri ilk defa sıcak yemeği burada yedim. Ayrıca 2 pantolona, kazağa atlete izin veriyorlar. Üzerimdeki kazakla bir hafta geçirmek zorundayım.” (TOK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com