TSK’da iki general "kayboldu"

TSK’da iki general "kayboldu"
Genelkurmay Başkanlığı, düzenli olarak aylık güncellemeye başladığı personel istatistiklerini dün internet sitesinden yeniledi.

Bir önceki aya kıyasla en önemli farklılık general ve amiral sayılarında görüldü. Halen 58 general ve amiralin çeşitli davalar nedeniyle tutuklu bulunurken, TSK görevdeki general ve amiral sayısını 362 olarak açıkladı. Geçtiğimiz ay bu rakam 364 olarak açıklanmıştı. TSK’da olağan emeklilik süreci olmaması nedeniyle sayıdaki bu azalmanın olağandışı emeklilik talebi ya da istifadan kaynaklandığı belirtildi.

Personelin istifa edip etmediği ya da emekliye ayrılıp ayrılmadığı resmi olarak açıklanmazken, bu isimlerin sağlık nedenleri ya da eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ’un da tutuklanmasının ardından tepki nedeniyle emekliliklerini istedikleri iddiaları konuşuldu.

Başbuğ’un tutuklanması durumunda aralarında orgenerallerin de bulunduğu bazı generallerin istifa edebilecekleri ileri sürülmüştü. TSK’nın mevcudu da bir önceki aya oranla 7 bin kişi azalırken, bu azalma celp dönemlerine bağlandı. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com