TSK'da intiharı önlemede ilk ders

TSK'da intiharı önlemede ilk ders
Psikolog subaylar ilk derslerini aldı. Milli Savunma Bakanlığı ile Ankara Üniversitesi arasında "Psikolojik Destek Eğitimi İşbirliği Protokolü" imzalanmasının ardından ilk eğitimler verildi.

Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinden yapılan açıklamada, "Ankara'da; 29 Mart tarihinde, Zırhlı Birlikler Okulu ve Eğitim Tümen Komutanlığında, 5 Nisan tarihinde de Muhabere Elektronik ve Bilgi Sistemleri (MEBS) Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığında Subay Temel Kursuna katılan subaylara ANKÜSEM öğretim elemanları tarafından "Rehberlik Destek Eğitimi verilmiştir" denildi.

Askerde son 10 yılda 965 intiharın yaşanmasının ardından TSK çareyi askeri birliklerin komutasını üstlenecek subaylara psikolojik eğitim vermekte bulmuştu. Eğitim kapsamında subay adaylarının, Mehmetçiklerin askerlik hizmeti süresince yaşayabileceği psikolojik sorunlarını, askerlik ortamına uyum güçlüklerini anlaması sağlanacak ve kıta yaşantısında ortaya çıkabilecek intihar ve intihara teşebbüs olaylarını önlemeye yönelik farkındalıkları artırılacak. (İUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com