Tsk'da şok! 3 haftada 6 astsubay intihar etti!

Tsk'da şok! 3 haftada 6 astsubay intihar etti!
Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği 3 hafta içinde 6 astsubayın intihar ettiğini açıkladı.

TSK'daki intihar rakamları her geçen gün artıyor. Son olarak 3 hafta 6 astsubay intihar edince Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği intiharlarla ilgili dikkat çekici bir açıklama yaptı.

İNTİHAR EDEN ASTSUBAYLARIN İSİMLERİNİ AÇIKLADILAR

İntihar eden personelin isimlerini de tek tek veren TEMAD şu açıklamayı yaptı: Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği 3 hafta içinde 6 astsubayın intihar ettiğini açıkladı. İntihar eden personelin isimlerini de tek tek veren TEMAD şu açıklamayı yaptı: “Ciddi mesleki baskılar, kurum içi adaletsiz uygulamalar, personeli bunaltmaktadır.

Bu durum aile içi ilişkilere de yansımaktadır. Astsubaylar adeta cinnet psikolojisi ile yaşamaktadır. Bu duruma TSK acilen çözüm getirmeli, adaletsiz ve ayrımcı uygulamalara son vermesi gerekmektedir. Artık bu konuda kamuoyunun dikkatini çekmek zorunluluk olmuştur.”

Astsubaylar Musa Tunç, Ayhan Özarslan, Ahmet Serkan Keskin, Okan Turanlı, Yalçın Uyur, Bayram Demir, son 3 hafta içinde intihar etti.

DAHA BÜYÜK FELAKETLER YAŞANABİLİR UYARISI

TEMAD Başkanı Ahmet Keser, yeni oluşturulan disiplin kurullarının sisteme olumsuz katkı yaptığını belirterek, "Diskoları kaldırdık dediler, disiplin kurulları kurdular. Kurdukları bu sistemle astsubaylar birlik komutanı amirlerinin 2 dudağının arasında meslek hayatlarını sürdürmeye itildi.

Bu ilerde daha büyük felaketlerin yaşanmasına neden olabilir. Mesleğinden atılma tehlikesi ile karşı karşıya kalma tehtidi ile yaşayan bir meslek grubu yaratıldı" dedi. (IUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com