TSK'dan açıklama geldi

TSK'dan açıklama geldi
TSK'dan 28 Şubat soruşturması ile ilgili yapılan bir habere yalanlama geldi.

Genelkurmay Başkanlığı'ndan, 28 Şubat Soruşturmasına ilişkin Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca Batı Çalışma Grubu ile ilgili tüm belgelerin gönderilmesinin istendiği, bunlardan mevcut olanların savcılığa gönderildiği, ancak görevlilerin isim ve rütbelerinin yer aldığı bir CD'nin gönderilmediği bildirildi.

Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinden yapılan yazılı açıklamada, bir gazetede 28 Şubat Soruşturması kapsamında emekli Orgeneral Çevik Bir'in Ankara'da karşılanmaması ve ıslak imzalı belgelerin Genelkurmay Başkanlığı'ndan gönderilmesine yönelik haberlerin yer aldığı hatırlatıldı.

''Emekli Orgeneral Çevik Bir'in, Ankara'da karşılanması konusunda Genelkurmay Başkanlığı'ndan herhangi bir talebi olmamıştır'' ifadelerine yer verilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

1. 15 Nisan 2012 tarihli Hürriyet Gazetesinde "Tek Kelime İle Bir'e Yanıt" başlığıyla, Emekli Orgeneral Çevik BİR'in Ankara'da karşılanması ile ilgili "Karşılayacak mısınız?" sorusuna Genelkurmay Başkanlığından "Hayır" cevabı verildiği şeklinde bir habere yer verilmiştir.

2. Emekli Orgeneral Çevik Bir'in, Ankara'da karşılanması konusunda Genelkurmay Başkanlığından herhangi bir talebi olmamıştır.

3. 16 Nisan 2012 tarihli Hürriyet Gazetesinde ise "Islak İmzalı Belge Genelkurmay'dan" başlığıyla bir habere yer verilmiştir. Konu ile ilgili olarak, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı (CMK 250.Maddesi ile Görevli) tarafından 24 Şubat 2012 tarihli yazı ile Batı Çalışma Grubu ile ilgili tüm belgelerin gönderilmesi Genelkurmay Başkanlığından istenmiştir. Bu yazıya cevaben 06 Mart 2012, 14 Mart 2012 ve 3 Nisan 2012 tarihli yazılar ile istenen belgelerden mevcut olanlar Savcılığa gönderilmiştir. Aynı haberde yer verildiği şekilde, görevlilerin isim ve rütbelerinin yer aldığı bir CD gönderilmemiştir. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com