TSK'dan Akçakale açıklaması!

TSK'dan Akçakale açıklaması!
Genelkurmay, yaptığı açıklamada "Alçakale'de yasadışı giriş ve çıkış yapılmamaktadır" dedi.
Genelkurmay Başkanlığı, Akçakale'deki sınır hattında sorumlu olunan bölgeden kontrolsüz ve yasa dışı giriş-çıkış yapılmadığını, bölgenin tamamen kontrol altında tutulduğunu bildirdi.
 
Genelkurmay Başkanlığı'ndan, Akçakale sınır hattındaki giriş çıkışlarla ilgili yapılan açıklamada, Akçakale'nin meskun mahallindeki gümrük kapısından giriş ve çıkışların, Gümrük Müdürlüğü ile İlçe Emniyet Müdürlüğü sorumluluğunda 18 Eylül 2012 tarihine kadar normal bir şekilde yapıldığı, gümrüğün bu tarihten itibaren giriş-çıkışlara kapatıldığı anımsatıldı.
 
Gümrük kapısı dışında olan yerlerin, sıkı bir şekilde kontrol edildiği vurgulanan açıklamada, 18 Eylül-05 Ekim 2012 tarihleri arasında, Türkiye'ye giriş teşebbüsünde bulunan bin 796 Suriye vatandaşının, sınır birlikleri tarafından usulüne uygun bir şekilde yurt içine alınarak, mülki makamlara teslim edildiği belirtildi.
 
Açıklamada, ''Bunun haricinde, sınır hattında sorumlu olduğumuz bölgeden kontrolsüz ve yasa dışı giriş-çıkış yapılmamaktadır. Sorumlu olduğumuz bölge tamamen kontrol altında tutulmaktadır'' denildi.

ÖNCE GÜN HÜRRİYET BUNU İDDİA ETMİŞTİ

Önceki gün Hürriyet gazetesinde yer alan bir görüntülü haberde, Akçakale sınır hattında, karşılıklı olarak Suriye tarafı ile giriş çıkışların rahatlıkla yapıldığı iddia edilmişti.

Hürriyet'in o haberi üzerine bugün Genelkurmay'dan gelen açıklama ise haberi yalanlama olarak yorumlandı. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com