TSK'dan “çekilme” açıklaması

TSK'dan “çekilme” açıklaması
Genelkurmay Başkanlığı "terörle mücadele" konusunda bir açıklama yaptı.

Genelkurmay Başkanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) “yasalarda ve Hükümet direktifinde” belirtildiği şekilde teröristle mücadelesinin devam ettiğini açıkladı.
 
Genelkurmay Başkanlığı, terörle mücadeleye ilişkin resmi internet adresinden bir cümlelik açıklama yaptı. “TSK’dan haberler” başlığındaki açıklamada, “Türk Silahlı Kuvvetlerinin yasalarda ve Hükümet direktifinde belirtildiği şekilde teröristle mücadelesi devam etmektedir” denildi.
 
Genelkurmay Başkanlığı’nın internet adresinde yer alan “TSK’dan haberler” adı altında birçok konuya kısa kısa açıklık getirildi. Jandarma Genel Komutanlığının 2012 yılı Faaliyet Raporu’nun önsözü ile ilgili olarak kamuoyuna yapılan açıklama konusunda ilgili komutanlığa herhangi bir yönlendirmesinin ve konu ile ilgili Başbakanın bir girişiminin de bulunmadığının belirtildiği açıklamada, Mamak Askeri Cezaevi'nin “Otel” olarak düzenlenmesi konusunda herhangi bir çalışmanın da söz konusu olmadığı ifade edildi.
 
4 AYDA 63 BİN 983 MEHMETÇİK TAŞINDI
 
Genelkurmay Başkanlığı’nın internet adresinde yer alan açıklamaya göre, Milli Savunma Bakanlığı ile Türk Hava Yolları Genel Müdürlüğü arasında imzalanan protokol çerçevesinde, 29 Aralık 2012-21 Nisan 2013 tarihleri arasında 63 bin 983 Mehmetçik uçakla ücretsiz olarak birliklerine intikal etti.
 
71 PERSONELE TSK ÜSTÜN CESARET VE FERAGAT MADALYASI
 
Açıklamaya göre, Kıbrıs Barış Harekâtı sırasında gösterdikleri başarılar nedeniyle, 926 sayılı TSK Personel Kanunu kapsamında, 1975-1983 yılları arasında, “255 personele TSK Başarı Madalyası, 307 personele TSK Liyakat Madalyası, 71 personele TSK Üstün Cesaret ve Feragat Madalyası verildi. Şehit olan 399 personelin ailelerine de Türk Silahlı Kuvvetleri Övünç Madalyası (gümüş) tevcih edildi. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com