TSK'dan operasyon açıklaması

TSK'dan operasyon açıklaması
Genelkurmay, Şırnak ve Hakkari’de devam eden operasyonlar hakkında bilgi verdi.

Genelkurmay Başkanlığı internet sitesinden Hakkari ve Şırnak kırsalında yürütülen operasyona yönelik bir açıklama yayınladı.
 
İşte o açıklama;
 
1. Bir süredir teröristlerin Hakkari ve Şırnak kırsalında kışı geçirmek için hazırlıklara başladıkları yönündeki duyumlara istinaden, anılan bölgede, 30 Ekim 2012 tarihinden 7 Kasım 2012 tarihine kadar devam eden, eşgüdümlü ve zamanca kademelendirilmiş bir seri operasyon icra edilmiştir.
 
2. Operasyonların icra edildiği bölgeler, yüksek sert kayalıklar ve derin vadilerden oluşan yaklaşık 50 km. genişliğinde ve 20 km. derinliğinde bir arazi kesimidir.
 
3. Operasyonlar, sekiz gün süreyle, ortalama 2500 metre rakımda zor hava ve arazi koşullarında icra edilmiş, operasyonlara üç Komando Tugayına bağlı toplam yedi Komando Taburunun yanı sıra, iki Özel Kuvvetler Taburu, bir Jandarma Özel Harekât Taburu, iki Polis Özel Harekât Timi ile köy korucuları katılmıştır.
 
4. Operasyonlar esnasında; Hakkâri kırsalında Kavaklı- Çoban Dağı-Kavalköy arasında 3 terörist etkisiz hale getirilmiş, bölgede teröristlerin kış dönemi hazırlıklarına büyük darbe vurulmuştur. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com