TSK'dan "Özel Kuvvetler" açıklaması

TSK'dan "Özel Kuvvetler" açıklaması
Genelkurmay Başkanlığı, Türk Silahlı Kuvvetlerinin bir kısmının bölgeden çekilmesi ve kuvvet azaltılmasının söz konusu olmadığını bildirdi.

Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada, "Türk Silahlı Kuvvetlerinin bir kısmının bölgeden çekilmesi ve kuvvet azaltılması söz konusu değildir. Tehdit durumuna göre birliklerimizin konuş yerleri ve mevcutları her sene yaz ve kış tertiplenmesi kapsamında yeniden düzenlenmektedir" denildi.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesindeki açıklamada, Türk Silahlı Kuvvetlerinin terörle mücadeledeki görevinin İl İdaresi Kanununda belirlendiği hatırlatıldı.

Kanuna göre, valilerin sorumluluk bölgesindeki en üst askeri makamdan kuvvet talep etmesi halinde, kuvvetin istenen yerde bulundurulabilmesi ve talebi gerektiren olayın sonuçlandırılabilmesi için yeterli kuvvet bölgede konuşlandırıldığı belirtilen açıklamada,

"Bu kapsamda, Türk Silahlı Kuvvetlerinin bir kısmının bölgeden çekilmesi ve kuvvet azaltılması söz konusu değildir. Tehdit durumuna göre birliklerimizin konuş yerleri ve mevcutları her sene yaz ve kış tertiplenmesi kapsamında yeniden düzenlenmektedir" görüşüne yer verildi. (IUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com