TSK’dan şaşırtan karar

TSK’dan şaşırtan karar
Ergenokan Davası kapsamında tutuklu bulunan Teğmen Mehmet Ali Çelebi’nin nikahıyla ilgili TSK'dan ilginç karar

Teğmen Mehmet Ali Çelebi'nin nikahında çok sayıda fotoğraf çekildi. Çelebi'nin avukatı Celal Ülgen çekilen fotoğrafları 3. Kolordu Komutanlığı'ndan istedi. Komutanlıktan emir subayı, Ülgen'e nikah fotoğraflarının 1-2 saat içinde TSK'nın resmi internet sitesinde yer alacağını söyledi.

Fotoğraflar arasında Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu'nun tutuklu albayın iki çocuğunu kucağına aldığı kareler ve İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal'ın org çalarken fotoğrafları gibi davetlilerin çok özel anları yer alıyor.

Odatv, Teğmen Çelebi’nin nikahı ile ilgili özel ayrıntılara ulaştı. Nikahta, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu,İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal ve Avukat Celal Ülgen nikah şahitliği yaptı. TSK ve Çelebi’nin devre arkadaşları nikaha çelenk gönderdi. Nikahta davetlilere Mustafa Kemal Atatürk’ün imzasının bulunduğu nikah şekerleri dağıtıldı.

“İKİ TANE DE GİZLİ TANIK BULALIM”

Ümit Kocasakal, nikah öncesinde orgla birkaç parça çaldı. Nikah sonrasında da Kocasakal, “İki tane de gizli tanık bulalım” diyerek espri yaptı.

Metin Feyzioğlu, nikah sırasında gözyaşlarını tutamadı. Nikahta Teğmen Çelebi ve Kezban Merey çiftinin ilk dans müziğini Poyrazköy tutuklusu Eren Günay ve Balyoz tutuklusu Albay Haluk Baybaş çaldı. Günay’ın çaldığı saksafona Baybaş orguyla eşlik etti.

Savcının izin verdiği ve daha önceden isimleri belirtilenler nikaha alındı. Konukların bir kısmı dışarıda kaldı ve  nikaha katılamadı.

Balyoz Davası’ndan hüküm alan subaylar davada verilen kararlar ve dava sürecinde yaşananlar ile ilgili olarak Feyzioğlu ve Kocasakal’la konuştu.

(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com