TSK’nın 10 Kasım mesajı

TSK’nın 10 Kasım mesajı
Genelkurmay Başkanı Orgeral Necdet Özel'in 10 Kasım Atatürk'ü anma günü mesajı:

Türk Silahlı Kuvvetlerinin Değerli Mensupları,

Asil Türk milletinin Yüce Atası, Ordumuzun Ebedî Başkomutanı, Cumhuriyetimizin Kurucusu, Büyük Devlet Adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılarak ebediyete intikal edişinin 74’üncü yıl dönümünde, büyük bir özlem, saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz.

Ebedî Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk, halkıyla birlikte; 20’nci yüzyılın başında tarihin sayfalarından silinmeye mahkûm edilmek istenen ülkemizi ve milletimizi, askerî ve siyasi dehasıyla, acımasız bir istilânın pençesinden kurtarmıştır.

Atatürk, bütün yaşamı boyunca yenilgi tanımayan büyük bir komutandır. Osmanlı Devletinin son yıllarından Kurtuluş Savaşı’nın sonuna kadar birçok cephede askerî harekâtlara katılmış, harp tarihine geçen büyük savaşlar yönetmiş, üstün askerî dehası, yüksek komutanlık becerisi ve çok sevdiği halkından aldığı güçle, bütün bu savaşlardan zaferle çıkmayı başarmıştır.
Sahip olduğu yaratıcı ve özgün düşünce kabiliyeti, derin askerî birikimi ve kitleleri peşinden sürükleyen liderlik vasıfları ile “harp sanatının” tüm inceliklerini muharebe meydanlarında başarıyla sergilemiş ve bu konuda tüm dünyaya örnek olmuş ender komutanlardandır.
Atatürk; dâhi bir asker, eşine az rastlanır nitelikte bir devlet adamı ve büyük bir
lider olmanın yanında, birçok bakımdan tarihe damgasını vurmuş bir fikir adamıdır.
Türkiye Cumhuriyeti’ni dayandırdığı temel esasların evrensel niteliği, modern bir toplumsal hayatı hedefleyen devrimleri, her yeni gün yepyeni anlamlar kazanan söylemleri ve kaleme aldığı nitelikli eserleri kendisine aynı zamanda bir düşünür kimliği de kazandırmıştır.

Yüce Atatürk’ün aydınlık fikirlerinin etkisi, yalnızca ülkemizle sınırlı kalmamış; zihinlerde meydana getirdiği aydınlanma ve yüreklerde yaktığı özgürlük ateşiyle, bağımsızlık mücadelesi veren tüm milletlere örnek teşkil etmiş ve ülke coğrafyalarının yeniden şekillenmesine yol açmıştır.

İşte bu özellikleriyle Ebedî Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün düşünce yapısının bilimsel bir yaklaşımla derinlemesine incelenmesi, bize ve dünya insanlığına yeni ufuklar kazandıracak ve aynı zamanda onu genç nesillere daha iyi anlatabilmenin yolunu da açmış olacaktır.

Ebedî Başkomutanımız Yüce Önder Atatürk,
Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları olarak, yüreğimizde taşıdığımız vatan ve millet sevgisi, barış vevenliğin teminatı caydırıcı gücümüz ve üstün disiplin anlayışımızla görevimizin başında ve asil milletimizin hizmetindeyiz. Size olan sevgimiz, saygımız ve minnetimiz her geçen gün daha da artarak sonsuza kadar sürecektir.
Ruhunuz şad olsun. Ebedî uykunuzda huzur içinde yatın.
(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com