"TSK'ya operasyonun arkasında CIA ve Cemaat var"

"TSK'ya operasyonun arkasında CIA ve Cemaat var"
Yeni çıkan “Nerede kalmıştık/Kumpas açığa çıktı” kitabında, Genelkurmay Başkanı “TSK’ya operasyonu CIA ve cemaat yaptı” ifadelerine Necdet Özel'in "katılıyorum" diye yanıt verdiği iddia ediliyor.

Balyoz davası tutuklusu emekli Tümamiral Donanma Kurmay Başkanı Ali Semih Çetin, Kaynak Yayınları’ndan yeni çıkan “Nerede kalmıştık/Kumpas açığa çıktı” kitabında, Genelkurmay Başkanı “TSK’ya operasyonu CIA ve cemaat yaptı” ifadelerine Necdet Özel'in "katılıyorum" diye yanıt verdiği iddia ediliyor.

Kitaba göre Genelkurmay Başkanı Necdet Özel, 2011’in Ekim ayındaBalyoz davası tutuklularının bulunduğu  Hasdal Cezaevi'ni ziyaret etti. Tutuklu subaylarla konuştu. Ve burada, konuyu kendi yöntemiyle çözeceğini, çözemezse kendisinin de görevi bırakacağını söyledi. Daha sonra Balyoz kararları Yargıtay’da da onanınca Özel’in neden istifa etmediği tutuklu subaylar tarafından dile getirildi.

Özel’in bu Hasdal ziyaretinin bir tanığı daha var: 2011 Yüksek Askeri Şurası’nda Hava Kuvvetleri Komutanı olması beklenen ancak Balyoz davasından tutuklanan Org. Bilgin Balanlı. Çetin'in aktardığına göre Balanlı, Genelkurmay Başkanı ile yaptığı görüşmeyi kendisi gibi Hasdal’da yatan Çetin’e anlattı. Çetin, Balanlı’ya, “Bu söylediklerinizi kitabımda yazabilir miyim?” diye sordu ve ‘Evet’ yanıtını aldı.

Çetin’in, Kaynak Yayınları’ndan yeni çıkan “Nerede kalmıştık/Kumpas açığa çıktı” kitabında o bölüm şöyle yer alıyor:

ORG. ÖZEL- ORG. BALANLI GÖRÜŞMESİ

“O gün Genelkurmay Başkanı’yla görüşen kıdemli subaylardan Koramiral Mehmet Otuzbiroğlu’nun ağzından duyduğum bu sözleri teyit ermek için, Silivri’de aynı koğuşta kaldığımız Org. Bilgin Balanlı’ya sormuştum:

Çetin: Efendim, Genelkurmay Başkanı tam olarak ne söylemişti o gün size?

Balanlı: Suçsuzluğunuza inanıyorum. Kendi yöntemlerimle bu işi çözmeye çalışacağım. Yoksa diğerleriyle birlikte istifa ederdim. Ancak kendime göre bir limitim var. Bana biraz süre verin. Başaramazsam ben de yerimi daha iyisini yapacak başka bir arkadaşa bırakırım. Daha önemli bir şey var. Kendisine TSK’ya yönelik bu operasyonun arkasında CIA ve cemaatin olduğunu düşündüğümü söylediğimde ‘Katılıyorum’ demişti.

Çetin: Aynen bunları mı söyledi?

Balanlı: Kelimesi kelimesine.

Çetin: Kitabıma yazabilir miyim bunu?

Balanlı: Yazabilirsin tabii.

(SBK)

Odatv

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com