TSPB'den "Param ve Ben Çocuk Şenliği"

TSPBden Param ve Ben Çocuk Şenliği
Çocuklara tasarruf bilinci aşılamak amacıyla TSPB, Borsa İstanbul ve FODER işbirliğiyle yarın düzenlenecek Param ve Ben Çocuk Şenliği, 300’e yakın çocuğu tiyatroyla buluşturacak. Etkinlik kapsamında "Varlıklı Geleceğin Sırrı" isimli tiyatro oyunu sahnelen

İSTANBUL (AA) - Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB), Borsa İstanbul ile Finansal Okuryazarlık ve Erişim Derneği (FODER), 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na özel ilkokul 3. ve 4. sınıf öğrencileri için "Param ve Ben Çocuk Şenliği" düzenliyor.

TSPB açıklamasına göre, Borsa İstanbul Konferans Salonu’nda yarın yapılacak etkinlik kapsamında, TSPB Başkanı Attila Köksal’ın da rol alacağı "Varlıklı Geleceğin Sırrı" isimli tiyatro oyunu sahnelenecek.

Borsa İstanbul ilkokulları ile çevre ilkokullardan oluşan yaklaşık 300 öğrencinin katılımıyla düzenlenecek şenlikte, çocuklar Borsa İstanbul binasını gezerek gong törenini izleme şansına sahip olacak.

 

- Çocuklara, varlıklı olmanın sırrı tiyatroyla öğretilecek

 

TSPB Yatırımcı Eğitimi Danışmanı ve FODER Yönetim Kurulu Üyesi Doğan Murat Ergin’in senaryosunu yazdığı ve Bülent Öner’in yönetmenliğini üstlendiği  "Varlıklı Geleceğin Sırrı" isimli oyunda ise Babil’in en zengin adamı Arkad’ın hikayesi üzerinden çocuklara para biriktirmenin önemi anlatılacak. Oyunda öğretmenleri tarafından verilen bir ödev üzerine "Nasıl daha varlıklı bir geleceğe sahip olunur?" sorusuna yanıt arayan iki çocuk, Arkad’ın uyguladığı altın kurallara ulaşıyor.

"Param ve Ben Çocuk Şenliği" GCMForex Menkul Kıymetler AŞ, Tacirler Yatırım Menkul Değerler AŞ, Türk Ekonomi Bankası AŞ, Yapı Kredi Yatırım Menkul Değerler AŞ ve Yatırım Finansman Menkul Değerler AŞ’nin destekleriyle düzenleniyor. 

Açıklamada görüşlerine yer verilen TSPB Başkanı Attila Köksal, bugün 35-75 yaş arasında olan tasarruf sahiplerinin, çalışma hayatlarına dünyada eşi benzeri görülmemiş bir enflasyon ortamında başladıklarını, 2001 krizinden sonra ise Türkiye yeni bir büyüme dönemine girdiğini belirtti.

  Yeni nesillerin doğru yatırım alışkanlığı edinmesinin, Türkiye'nin sürdürülebilir bir büyümeye sahip olmasında büyük önem taşıdığına dikkati çeken Köksal, bu tiyatro oyunuyla çocuklara tasarrufun bir zorunluluk olduğunu ve uzun vadede varlıklı olmanın şartının tasarruf yapmaktan geçtiğini anlatmaya çalıştıklarını dile getirdi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com