Tsunami Dünya'yı Tehdit Ediyor

Tsunami Dünya'yı Tehdit Ediyor
Japonya'da meydana gelen deprem sonrası oluşan tsunami dalgaları önce Japon kıyılarını vurdu. Şimdi ise tüm Dünya ülkeleri alarma geçti.

Japonya'nın kuzeydoğusunda meydana gelen 8,9 büyüklüğündeki deprem sonrasında tsunami oluştu. Depreme yakın bölgelerde kıyıya vuran tsunami dalgaları büyük hasara neden oldu. Ülkenin kuzeyindeki Sendai kentindeki limanı 10 metre büyüklüğündeki dalgalar yuttu.

Uluslararası Kızıl Haç Örgütü de tsunaminin en önemli konu olduğunu ve bazı dalgaların Pasifik adalarından daha büyük olabileceğini bildirdi.

DÜNYADA TSUNAMİ ALARMI

Depremin hemen ardından Pasifik Okyanusu'na kıyısı olan Hawaii, Tayvan ve Endonezya'da tsunami alarmı verildi. Tayvan'da kıyı bölgelerinde tahliyeler başlatıldı.

Amerika'nın Ulusal Okyanus ve Atmosfer Ajansı da Kanada ve ABD anakarasının bazı bölümleri dışındaki tüm Pasifik kıyıları için tsunami uyarısında bulundu. ABD'nin California, Oregon ve Alaska eyaletlerinde de tsunami uyarısı yapıldı. 50'ye yakın ülkenin tsunamiden etkilenebileceği bildiriliyor.

TSUNAMİNİN HARİTASI

Japon Meteoroloji Enstitüsü dev depremin ardından ülkedeki tsunami risklerini açıkladı.

İşte 0.5 metreden başlayıp 10 metreye kadar ulaşan tsunami haritası ve tsunaminin saatler geçtikçe ulaşacağı diğer ülkelerin kıyılarına ait harita...

İLK FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

CANLI YAYINDA TSUNAMİ ANI

TSUNAMİ ANI 1

TSUNAMİ ANI 2

TSUNAMİ ANI 3

TSUNAMİ ANI 4

TSUNAMİ ANI 5

TSUNAMİ ANI 6

TSUNAMİ ANI 7

TSUNAMİ ANI 8

TSUNAMİ ANI 9

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com