"TT Arena GSGM'nin ayıbı"

"TT Arena GSGM'nin ayıbı"
Galatasaray'ın Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar, Türk Telekom Arena'da yaşanan ulaşım sorunuyla ilgili yaptığı açıklamada Gençlik Spor Genel Müdürlüğü'nü suçladı.

Galatasaray’ın Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar, Türk Telekom Arena’da yaşanan ulaşım sorunuyla ilgili yaptığı açıklamada Gençlik Spor Genel Müdürlüğü'nü suçladı. Aktar, stat açılışında yaşananlar konusunda da bürokratlar ve Adnan Polat yönetimini suçladı.


''Stat açılışında yaşananlardan dolayı bütün bürokrasi kendine vazife çıkarmış. Kraldan çok kralcılık yapılıyor.'' diyen Aktar, Radyospor’a yaptığı açıklamada, şöyle konuştu:
 

“Stad açılışında, 15 Ocak’ta, sayın başbakanın gördüğü muameleden bütün bürokrasi kendisine vazife çıkarmış. Sayın başbakanın böyle düşünüp düşünmediğini bilmiyorum. Çünkü bu stat memlekete yapılmış bir hizmettir.


Biliyorsunuz bizim ülkemizde, talimat vermeseniz dahi, çevrenizdeki insanlar kraldan çok kralcı olurlar. Anladığım kadarıyla bir kısım şeyleri erteliyorlar. İhaleleri, girişimleri vb. Doğal olarak bu durum, yapılmış olan büyük bir eseri biraz topal ayaklı bırakıyor. Ancak bu Seyrantepe’deki köprülü kavşağın yapılması Galatasaray’ın yapacağı bir şey değil. Olimpiyat Stadı’nda da aynı sorunları yaşamıştık.”

BU AYIP, GALATASARAY’IN DEĞİL, GSGM’NİNDİR
Divan Kurulu Başkanı Aktar, “Stada ulaşımda yaşanan sıkıntının devam etmesi, metronun tıka basa dolması, taraftarların maçtan erken çıkmak zorunda kalması, bunun ayıbı Galatasaray’ın değil, oraya büyük tabela asmak isteyen Gençlik Spor Müdürlüğü’ne aittir.'' diyerek suçlamalarına şöyle devam etti:


''Bizim gibi onlar da bu işleri izliyorlar. Koca stadın TEM’in hemen bitişiğinde olması, bu vasıtayla da stada geliniyor olması ulaşımın daha iyi olmasını sağlayabilir. 3000 kapasiteli araç otoparkı var. Ulaşım konusuna çözüm üretilmesi devletin bir işidir. Gecikme olabilir; meclis yeni açılıyor, gerekli temaslar yapılır. Bunlar işin toplamı içinde ufak tefek şeylerdir; ancak durumdan vazife çıkaran bir takım bürokratlar varsa onlara ikazı Spor, Bayındırlık Bakanı yapar; hiç olmazsa Başbakan yapar.”

BORÇLAR KONUSUNDA HERKES AKLINI BAŞINA TOPLAMALI
İrfan Aktar, son Divan Kurulu toplantısında borçlarla ilgili yaptığı konuşma hakkında ise şunları söyledi:


“Geçen sezon Galatasaray 107 milyon TL zarar etmiştir. Bu çok büyük bir para. Bunu arkadaşlarımızın borçla finans ettiği görülmekte; yeni yönetimimizin borçların yeniden yapılandırılmasıyla ilgili yeterli çalışmayı yapıyor; ancak benim Divan Kurulu toplantısında konuyu gündeme getirmemin nedeni, herkesin aklını başına defşirmesi gerekir.


Yönetimlerde kendi şirketinizde yapmayacağınız, yapamayacağınız savurganlığın Galatasaray bünyesinden olmaması gerekir. Taner Aşkın’ın konuşmasında yeni yönetime verdiği bir mesajdı. Bunda alınganlık gösterecek bir şey yok.”

Etiketler: ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com