TT Arena'dan bir şok daha!

TT Arena'dan bir şok daha!
Beşiktaş'la paylaşılıp paylaşılmayacağı bugünkü buluşmayla belirlenecek olan TT Arena'da zeminin milim milim kaydığı ortaya çıktı.
Fanatik'in haberine göre, Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arema Stadı’nda milyonlarca ton ağırlığında betonarme inşaat milim, santim hesabı da olsa yerinden oynuyor, daha doğrusu zemine kendini yerleştiriyor. Ve bu oynama neticesinde beton ile çeliğin birleştiği noktalarda ayrılma ya da sıkışma yaşanabiliyor. Biz de, stadın bu haliyle olası bir depremde zarar görüp görmeyeceğini öğrenmek için konunun uzmanı inşaat mühendisleri ve mimarlara danıştık. Ortak kanı, “Böylesine büyük çaplı beton inşaatlarda böyle oynamalar normal. İlk yıllarda santimle ölçülebilen ani oturmalar olabilir. Buna da konsolidasyon denir. Daha sonraki yıllarda milim veya daha küçük ölçü birimleriyle ölçülen oynamalar olur. Bu her inşaatın yaşadığı bir süreçtir” şeklinde oldu.
 
BÜYÜK BULUŞMA BUGÜN
 
Bu arada stat krizinde de büyük gün geldi çattı... Galatasaray Başkan Yardımcısı Adnan Öztürk, bugün Spor Genel Müdürlüğü müffettişleriyle TT Arena’da bir araya gelecek.

Taraflar burada daha önceden yapılan protokolleri inceleyip, hem Sarı-Kırmızılılar’ın sorumluluklarını yerine getirip getirmediğini belirleyecek hem de Beşiktaş’la stadın paylaşılıp paylaşılmayacağı konusuna noktayı koyacak. 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com