TÜBİTAK'tan DPÜ'lü öğrencilerin projesine destek

TÜBİTAK'tan DPÜ'lü öğrencilerin projesine destek
Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu, (TÜBİTAK) Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) lisans öğrencileri tarafından hazırlanan projeleri desteklenmeye değer buldu.

Projeleri desteklenen öğrenciler, Rektör Prof. Dr. Ahmet Karaaslan’ı makamında ziyaret etti. Rektör Ahmet Karaaslan, “Biz her zaman bilim için ne yapılması gerekiyorsa yapıyoruz. Çok mutluyuz ki, bu çalışmalarımızın her düzeyde meyvesini alıyoruz. Bugün TÜBİTAK tarafından desteklenmeye değer bulunan öğrencilerimiz bunun kanıtıdır. Bu çalışmalarından dolayı başta projelere destek olan hocalarımızı kutluyor ve öğrencilerimize başarılı çalışmalarının devamını dileyerek teşekkür ediyorum” dedi.

Ahmet Karaaslan, projeleri desteklenmeye değer bulunan öğrencilere birer tablet takdim etti.

TÜBİTAK 2209/A-Üniversite Öğrencileri Yurt İçi Araştırma Projeleri Destek Programı kapsamında Dumlupınar Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi öğrencilerinden Mine Zeytun’u “Hidrojen Enerjisi ve Nanoteknolojik Uygulamaları” projesiyle, Ümran Zeren’i “Formik Asitten Enerji Elde Edilmesini Sağlayan Yakıt Pillerinin Tasarımı ve Geliştirilmesi” projesiyle, Sinan Eriş’i “Yeni Nesil Yakıt Pilleri ve Nanoteknolojik Uygulamaları” projesiyle ve Salih Tezcan’ı “Triazol Halka Sistemi İçeren Azo Boyar Maddelerin Sentezi ve Karakterizasyonu” projesiyle desteklemeye değer buldu. (SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com