TÜFAD'da Antrenör Kursu Başladı

TÜFAD'da Antrenör Kursu Başladı
Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Genel Merkezi ve Türkiye Futbol Federasyonu Eğitim Daire Başkanlığının ve Kütahya TÜFAD tarafından organize edilen TFF C Antrenör kursu Kütahya'da başladı.

Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Genel Merkezi ve Türkiye Futbol Federasyonu Eğitim Daire Başkanlığının ve Kütahya TÜFAD tarafından organize edilen TFF C Antrenör kursu Kütahya'da başladı.
Kütahya TÜFAD'ın merhum yönetim kurulu üyesi İsmail Sülün'e ithafen yapılan kurs büyük bir ilgi görürken, antrenör adaylarına Türkiye Futbol Federasyonunun tecrübeli isimlerinden Coşkun Süer ve Ahmet İpek tecrübelerini ve bilgilerini aktaracaklar.
Günümüz sporda kazanılan uluslararası başarıların toplumun günlük yaşamında ve moral düzeyinde oldukça önemli bir değer taşıdığına değinen Kütahya TÜFAD Şube Başkanı Yrd. Doç. Dr. Mehmet Acet, 'Her geçen gün ilerleyen bilim ve teknolojinin yardımı ile spordaki gelişmeler, sporcu ve takımların temsil ettikleri ülkenin teknik, teknolojik eğitim ve ekonomik standartları da yarıştırır hale gelmiştir. Bu açıdan bir ülkenin sporda başarılı olabilmesi o toplumun ekonomik gelişmişliği ile birlikte, eğitim alanındaki gelişmişliğine de bağlı olmaktadır. Spor, insanın fiziksel olarak gelişim özelliklerine doğrudan etki yaptığı gibi kişilik olarak ta barış, sevgi, kardeşlik, hoşgörü, saygı, dürüstlük, özveri gibi değerli erdemleri de kazandırmaktadır. Ayrıca spor sürekli barışın sağlanması ve toplumsal sağlığın korunması gibi hususlar da günümüzde en önemli araçtır. Türk sporunun istenen düzeye ulaşmasının temel şartlarının başında uygulama yapabilecek, bilgili, yetenekli, iyi eğitilmiş ve kişilik olarak
örnek olan antrenörlere sahip olmaktır. Çünkü antrenör; gerekli bilgileri bilimin ışığında sporcunun başarısı için kullanan, daha sonra bu bilgileri spor becerileri ve stratejileri ile birleştiren ve farklı mizaçlardaki insanlara uygulayabilen kişidir. Başka bir ifade ile antrenör iyi bir organizatör, etkili bir yönetici, motivatör ve sporcuya bağımsızlığını, yeterliliğini kazandıran bir eğitimcidir. Buradan hareketle sporun ve sporcunun gelişmesinde, antrenörün önemini vurgularken antrenör
arkadaşlarımızın da taşıdıkları sorumluluğun bilincinde olarak hareket etmeleri gerektiği inancındayız' dedi.
Yönetim Kurulu Üyeleriyle birlikte Kütahya futboluna olan hizmetlerine devam edeceklerini vurgulayan Acet, Coşkun Süer ve Ahmet İpek gibi değerli futbol adamlarının bilgi, birikim, deneyim ve tecrübelerinin kursiyerler açısından büyük bir avantaj olduğunu belirterek, C antrenörlük kursunu geçtiğimiz aylarda hayatını kaybeden Kütahya TÜFAD Yönetim Kurulu Üyesi Kütahya futboluna büyük emekleri geçen İsmail Sülün'e ithaf ettiklerini söyledi.
TFF'nin başarılı kurs hocalarından Coşkun Süer ve Ahmet İpek, Kütahya'daki futbola olan ilgiden ve Kütahya TÜFAD'ın organizasyonundan övgüyle bahsederek, Kütahya ve Türk futboluna yeni antrenörler kazandıracak olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ettiler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com