TÜGİK Başkanı Güral: "Altınlar yastık altından çıkartılmalı"

TÜGİK Başkanı Güral: "Altınlar yastık altından çıkartılmalı"
TÜGİK Başkanı Erkan Güral, ülke ekonomsini asıl canlandırcak olanın, yastık altında saklanan altınların atıl durumdan çıkartılması olduğunu söyledi

Sansürsüzhaber-Ekonomi- Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİK) Başkanı Erkan Güral, Bloomberg HT'de Ekoforum programında ekonomi uzmanlarının sorularını yanıtladı! 

Türkiye Genç İşadamları Derneği'nin yeni başkanı Kütahyalı girişimci Erkan Güral, canlı yayınlanan programda ülke ekonomisini değerlendirdi. Ekonominin gidişatına dair tespitlerde bulundu. Ülke ekonomisinin canlanması ve ticaretin güçlenmesi için de tavsiylerde bulunan Güral, yastık altında kötü gün için saklanan altınların en azından yarısının ekonomiye katılarak, atıl durumdan çıkartılmasının gerekli olduğunu belirtti.

KADIN GİRİŞİMCİLERİN SAYISINI ARTIRMALIYIZ

Erkan Güral, Türkiye Genç İşadamları Derneği'nin adında geçen "işadamları" ifadesine yönelik kendsine gelen bir izleyici sorusunu da cevaplandırdı. Güral, önecilikle 9000 üyesi olan TÜGİK'teki kadın girişimci sayısının oran olarak az olduğunu bunun mutlaka artırılması gerektiğini ve kadın girişimcilerinde gayretiyle bu sorunların aşılamaz olmaktan çıkacağını kaydetti.


BU HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ


ERKAN GÜRAL KİMDİR?

1970 yılında Kütahya’da doğan Erkan Güral, 50 yıllık bir sanayicilik geçmişine sahip Güral ailesinin 3. kuşak temsilcisidir. Erkan Güral, Güral Ailesi’nin faaliyet gösterdiği Turizm, Porselen Sofra Eşyası, Yer ve Duvar Seramikleri, Oluklu Mukavva Ambalaj, Seramik Sağlık Gereçleri ve Cam Sofra Eşyaları üretimi yapan şirketlerin Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yürütmektedir.  İş hayatının yanısıra; gerek yerel gerekse ulusal ve uluslararası tabanlı birçok işadamı derneklerinde görev alarak hem iş dünyasına önemli katkılarda bulunmuş, hem de sosyal sorumluluk projelerinde görev almıştır.  2009 yılında kurulan İstanbul Genç Girişimciler Derneğinin Kurucu Başkanı olan Güral, akabinde Marmara Genç İşadamları Federasyonu Başkanlığına seçilmiştir. 23 Ocak 2010 yılında ise  Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu Genel Başkanlığına seçilen Güral  halen bu görevlerini devam ettirmektedir.(ugo)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com