TÜGİK Genel Başkanı Erkan Güral:

TÜGİK Genel Başkanı Erkan Güral:
(TÜGİK) Genel Başkanı Erkan Güral, açıklanan yeni teşvik paketine olumlu baktıklarını söyledi.

Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu (TÜGİK) Genel Başkanı Erkan Güral, açıklanan yeni teşvik paketine olumlu baktıklarını söyledi. Erkan Güral, yeni açıklanan teşvik paketinin Türkiye’de sanayici ve işadamlarının önünü açacak, istihdama katkı sağlayacak özelliklerine dikkat çekti.
Güral, yeni teşvik paketinin iş dünyasına önemli artı değer oluşturacak bir içeriğe sahip olduğunu belirterek, “Yeni teşvik paketinin cari açık üzerinde olumlu bir etkisi olacaktır. Piyasaların her zaman dikkat ettiği bir konu olan cari açığa çözüm getireceğine inandığımız yeni teşvik paketi sayesinde, iş dünyası güven kazanacak, rekabet konusunda güçlenecektir. Cari açığımızın iyileştirilmesinde elzem olan ithal malı ikamesinin önünü açacak stratejik yatırımlarda şehir gözetmeksizin geniş bir teşvik paketi öngörülmesi çok önemli. Böylece güçlü olduğumuz sektörlerde, rekabetin önündeki prangalar kalkacak” dedi.
Yeni teşvik paketinin bölgesel değil, sektörel teşviği ön plana çıkardığını ifade eden Erkan Güral, “Bundan dolayı şehirler arasındaki rekabet de ortadan kalkmış olacak. Yeni teşvik paketinin en önemli unsurlarından birisi de iş dünyasının beklediği vergi indirimlerine yeşil ışık yakmasıdır. Ayrıca yer tahsisi konusundaki düzenlemeler, yatırımcılar için cazip olanaklar sunacaktır. Bütün bunları dikkate aldığımızda, sanayici ve işadamlarının önünü açacak, istihdama katkı sağlayacak bir teşvik paketi olduğunu gözlemliyor ve bu konudaki gelişmeleri son derece olumlu değerlendiriyoruz. Arazi tahsisi, faiz desteği, yer tahsisi, gelir vergisi stopaj indirimi, gümrük muafiyeti desteği, KDV istisnası, vergi indirimi, sigorta primi indirimi iş dünyasının beklentilerini karşılamaktadır” şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com