Tüketiciye bir şok da su faturasından!

Tüketiciye bir şok da su faturasından!
Faturalar cep yakarken kafa karıştırmaya devam ediyor. Su faturalarında “Kanal kullanım ücreti”ni gören tüketiciler şok oldu.

Elektrik faturalarındaki kayıp kaçak bedelinin faturaya yansıtılmasının ardından tepkiler dinmek bilmezken su faturalarında da “katı atık yönetim sistemi ücreti”nin yanı sıra “kanal kullanım ücreti”nin yansıtılması tepkilere neden oldu. Tüketiciler tarafından Şikayet Portalı Şikayetvar’a gönderilen şikayetler faturalara yansıtılan yeni bir ücreti daha gözler önüne serdi.

Elektrik faturalarındaki yoğun tepkilere yol açan 9 kalemde alınan ücretlerin gizlenmesi gündemde iken su faturalarına yansıtılan ek ücretler gözlerden kaçmadı. Tüketiciler tarafından incelemeye alınan faturalardan ortaya çıkan yeni ücretin adı ise “kanal kullanım ücreti.” Su abonesi olan mesken ve işyerleri sahipleri alınan ücretin yasal dayanağının olup olmadığını merak ediyor. Gönderilen şikayetlerde: “Su faturalarında ‘kanal kullanım ücreti’ adı altında bir ücret tahakkuk ettirildi. Bu ücretin ne için alındığı ve neye dayandırıldığı vatandaş tarafından bilinmemektedir. Miktarları da faturaya göre değişmektedir. Örneğin; bizim faturaya 15 TL yazılmış diğer bazı faturalara 1 TL'ye kadar düşmüştür.” denildi. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com