''TÜLOMSAŞ tramvay yaptı da biz mi almadık?''

''TÜLOMSAŞ tramvay yaptı da biz mi almadık?''
Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, Eskişehir seçmeninin akıllı ve zeki olduğunu, ancak dobra dobra konuşmak gerektiğini söyledi.

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, Eskişehir seçmeninin akıllı ve zeki olduğunu, ancak dobra dobra konuşmak gerektiğini söyledi.
Meclis salonunda basın açıklaması yapan Büyükerşen, 'Milletvekili sıfatlarını kullanarak, projeleri bastırarak yaptırıyorlar. Yeni gar için gösterilen proje sanki Eskişehir'in boş bir alanına yapıyorlar. Örneğin demiryolunu Bozdağ önünden geçireceklerse, ya da Çamlıca Mahallesi sonundaki tarlaların oraya yapılırsa, projeye ben de destek veririm. Şimdi eski gar yerine yapılacak. Oraya sığdırılacak. Ulaştırma Bakanı, yeni gar binası eskisinin yerine yapılacak diyor. Yaparsanız ne olduğunu görürüz. Belki o zaman siz iktidarda olmazsınız, ama yapılan bu yanlışlar düzeltilmez. Bu şehir arkanızdan hiç hayırlı bir şey söylemez. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Eskişehir'e geldiğinde, benim odamda yeni gar binasını görüştük. Daha sonra Yunus Emre törenlerinden dönerken trende konuştuk. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ''Bu işi yanlış yapıyorsunuz. Yanlış yaparsanız bir daha düzeltilemez.
Oturun, belediye ile anlaşarak şehrin lehine ne gerekiyorsa onu yapın'' dedi. Devlet Demir Yolları Genel Müdürü 'Paramız yok' dedi. Cumhurbaşkanı iki üç yıla yayılmasını istedi. Bu sefer de 'Halk rahatsız oluyor, tepki gösteriyor' dedi. Söze ben girdim ve 'Halk için böyle önemli bir konuda rahatsızlığı, gürültüyü üstüme alıyorum' dedim, ama bunlar Cumhurbaşkanını da dinlemiyorlar. Üstelik Murat Mercan, siyaseti Cumhurbaşkanın yanında öğrendiğini söylüyor. Bize oy veren Eskişehir halkı akıllı, zeki, kültürlü ve kül yutmayan bir seçmendir.
Bu halkı kandırmasınlar, dobra olsunlar. Gerçeği tartışalım, doğruyu bulalım. Ulaştırma Bakanı, 'Eskişehir yerel yönetimleri TÜLOMŞAŞ'tan tramvay almadı' diyor. TÜLOMSAŞ tramvay yaptı da biz mi almadık? Uluslararası tescilli, toplu taşımacılıkta kullanılan bir tramvay yaptılar da biz mi sipariş vermedik?'' şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com