Tüm Akrabalarını Müdür Yaptı!

Tüm Akrabalarını Müdür Yaptı!
AKP iktidarıyla birlikte AKP Amasya milletvekili Avni Erdemir'in yakınlarının yükselişleri hız kesmiyor...

Yeğeni, bacanağı, eniştesinin ardından danışmanı Sadık Uysal, Gölcük İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü oldu. Kentte birçok AKP'ye yakınlığıyla bilinen din öğretmenleri de kamuda çeşitli görevlere getirildi.

Merzifon'da bir köy okulunda sınıf öğretmenliği yapan Erdemir'in bacanağı Ahmet Kaya önce AKP'li Merzifon Belediyesi'nde başkan yardımcısı olarak çalıştıktan sonra iki yıl önce Amasya Kültür ve Turizm İl Müdürü olarak atandı. AKP'li Erdemir'in yeğeni Mehmet Erdemir de Merzifon İlçe Tarım Müdürlüğü'nde memurken Amasya Tarım İl Müdürlüğü'nde müdür yardımcısı oldu. Avni Erdemir'in eniştesi İbrahim Yıldırım da Gümüşhacıköy ve Hamamözü ilçelerinde hem Özel İdare Müdürlüğü hem de Özel Kalem Müdürlüğü'ne vekâleten bakarken, Amasya Köylere Hizmet Götürme Birliği'ne muhasebe müdürlüğü görevine getirildi.

Erdemir'in diğer eniştesi ve AKP Gümüşhacıköy İlçe Başkanı Ömer Faruk Yavuz'un kardeşi olan Recep Şaban Yavuz da Tokat Niksar İlçe Milli Eğitim Müdürü'yken Gümüşhacıköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne atandı. Bir diğer enişte Süleyman Tonguş da Gümüşhacıköy YİBO'nun Halk Kütüphanesi'ne müdür oldu. Arkasından halk eğitim merkezi müdür yardımcılığına ve tekrar YİBO'ya müdür yardımcısı olarak ataması yapıldı.

AKP Gümüşhacıköy eski Belediye Başkanı İsmail Uysal'ın kardeşi ve Avni Erdemir'in danışmanı Sadık Uysal, Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu'nun izniyle ilçe milli eğitim şube müdürlüğüne eşdeğer olan Suluova İlçesi Belediye Başkan Yardımcılığı'na getirildi. Belediyeye gitmeden “sadece 53 gün çalışmış” gösterilen Uysal, 14 Temmuz 2010'da Gölcük İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü oldu. Gölcük'e giden Uysal aynı gün hem göreve başladı hem ilişkisini kesti ve danışmanlık görevine devam etmek için Ankara'ya döndü. Ankara'da Erdemir'in danışmanlığını yaparken Gölcük Barbaros Hayrettin Lisesi'nde derslere giriyormuş gibi gösterilip ayda 72 saat ek ders ücreti olan 9 bin 500 liranın da Uysal'a ödendiği ortaya çıktı. Bu ödemenin yönetmelik ve mevzuata aykırı olduğu belirlenmesinin üzerine Uysal 9 bin 500 lirayı geri ödedi.

Din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni Osman Akbaş da hiçbir yöneticilik liyakati olmadığı halde önce okul müdürü, ardından Amasya Milli Eğitim Müdürlüğü'nde şube müdürlüğüne getirildi. Eğitim Bir-Sen Amasya Şube Başkanı Şahin Gümüş'ün de vekâleten yürüttüğü Fatih İlköğretim Okulu Müdürlüğü'ne kadrolu ataması yapıldı. CHP Amasya İl Başkanı Melik Derindere de AKP'nin sekiz yıllık iktidarı sürecinde en iyi yaptığı işin kadrolaşmak olduğunu belirtti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com