"Tüm askerler suçsuzdur"

"Tüm askerler suçsuzdur"
Bahçeli Balyoz hakkında konuşup o adayı da açıkladı.

Manisa'da açılış ve temel atma törenine katılan MHP lideri Devlet Bahçeli, 2014 yerel seçimlerinde adaylarının Cengiz Ergün olduğunu açıklayıp, oy istedi.

DEMOKRASİ PAKETİYLE PKK'NIN TALEPLERİ CEVAPLANDI

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan demokrasi paketi ile PKK'nın taleplerinin yerine getirildiğini söyleyen Bahçeli konuşmasını şöyle sürdürdü: "Başbakan Erdoğan demokrasiyi bükerek silah gibi kullanmaktadır. Bugün yaşadıklarımız kabus gibidir, hazmedilmesi kabullenilmesi mümkün değildir. Başbakan 30 Eylül günü açıkladığı demokrasi paketiyle PKK'nın taleplerini bir bir cevaplamıştır. Teröristler Başbakanla ümitlenmiştir.

Çünkü PKK neyi talep etmişse, neyi emretmişse elde etmeye başlamıştır. 30 yıldır terörle mücadele tarihimiz bir kalemle çizilmiş, sözde paketlerle yok sayılmıştır. Başbakan ve hükümeti İmralı canisinin kafesine girmiş eline düşmüştür. Türkiye terörden yana olan bir iktidar eliyle yönetilmektedir."

ANDIMIZI KALDIRARAK PKK'YA BAYRAM HAVASI YAŞATTI

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın okullarda okutulan andın kaldırılarak PKK'ya bayram havası yaşatıldığını dile getiren MHP Lideri Bahçeli, "Başbakan Erdoğan paketlerle demokratikleşme peşindedir, bu sayede PKK'nın hain hedefleri uyum sağlamıştır. Milletimizin tüm sinir uçları, milli emanetleri etap etap imha edilme eşiğindedir. Başbakan Erdoğan ilkokullarda çocuklarımızın her gün okudukları andımızı kaldırmış PKK'ya erkenden bayram havası yaşatmıştır. Başbakan Türküm demenin itibarıyla oynamıştır. 'Çalışkanım, Doğruyum' demek Başbakanı ürkütmüştür" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a seslenen MHP Başkanı Bahçeli şunları söyledi: "Başbakan Erdoğan kimdir, kimlere hizmetle görevlendirilmiştir. Türklüğe savaş açan, yolsuzluğun anıtını diken bu zihniyet paketleriyle kimlerin gönlüne girmeyi amaçlamaktadır.

Başbakan sana bu kez de Manisa'dan sesleniyorum; Türk olmaktan vaaz mı geçelim, adımızı ve kimliğimizi inkar mı edelim. Varlığımızı Türk varlığına armağan etmek niçin seni bu kadar telaşlandırmakta. Sen ki kendi varlığını PKK'ya peşkeş çekerken, peşmergeye devrederken, İmralı'ya emanet ederken bir sorun görülmemişti. Türküm demeye hangi yetkiyle cüretle tavır alıyorsun."

TÜM ASKERLER SUÇSUZDUR

Balyoz Davası ile ilgili olarak Yargıtay'ın kararını eleştiren Bahçeli, "Teröristler rahata kavuşurken terörle mücadele eden kahramanlar darbeci suçlamasıyla cezaevlerine gönderilmiştir. AKP törerle mücadele eden değerli isimlerden yargı önünde hesap sormaktadır.

Genelkurmay Başkanlığı yapan isimler terör örgütü kurmakla ve yönetmekle suçlanmıştır. Neredeyse Türk Silahlı Kuvvetleri'nin komuta kademesi tamamen hapse atılmıştır. Darbecilerle masumlar ayırt edilmeden Türk ordusuna operasyon yapılmış, Türk silahlı kuvvetleri alçakça terörist üreten bir kurum olarak lanse edilmiştir. Yıllardan beri değişik isimlerle yürüyen darbe davaları, Türk Ordusu'nu darbe yuvası gibi bir yapı olarak göstermiştir. En son olarak 'Balyoz Güvenlik Hareket Davası'nın Yargıtay safhası görülmüştür.

İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi'nin 21 Eylül 2012 tarihinde bir çok kişiye verdiği cezaların önemli bir bölümü onaylanmıştır. Terörle mücadelede yüz akımız olan İstanbul Milletvekilimiz Engin Alan'ın da cezası onanmıştır. Elbette Yargıtay tarafından verilen cezaların tam olarak kesinleşmesi için usul açısından yapılması gerekenler henüz bitmemiştir. Kararın düzeltilmesi yolu halen açıktır. Şayet buradan da sonuç çıkmazsa iç hukuk yolları tamamen bitecek ve verilen cezalar kesinlik kazanacaktır. Yargıtay'ın bu aşamada verdiği onama kararının adelete uymadığı milletimizi vicdanında karşılık bulmadığı açıktır. Bu yanlıştan dönülmeli, hukuk devleti ilkesine ve adil yargılama esaslarına riayet edilmelidir. Terörle mücadele eden isimlerin cezaevlerinde çürümesine milletimiz rıza göstermeyecektir. Bu haksız dava süreci mağduriyetlere yol açmıştır. Sayın Alan, bizim gözümüzde suçsuzdur. Darbe girişiminde bulunmayan tüm askerler suçsuzdur. Türkiye bu ayıptan kurtulmalıdır. Bu karanlık devirden çıkmalıdır. Bunun için yol ve çare nettir; oda sandıktır. Önümüzde yıl yapılacak mahalli idareler seçimleri bir başlangıç olmalıdır. 30 Mart 2014 günü Türkiye, ümide özlemle beklediği günlere yelken açmalıdır. Manisalı kardeşim mührünü eline almalı milliyetçi harekete Cengiz Beye 'evet' demelidir. Seçimlerin arkasından gelecek Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri de AKP'nin karanlığından çekip çıkarmalıdır. MHP iktidarında andımız okullarda tekrar okutulacaktır" diye konuştu.(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com