Tüm Sanıklar Tahliye Edilmişti!

Tüm Sanıklar Tahliye Edilmişti!
10. Ağır Ceza Mahkemesi Balyoz iddianamesini kabul etti...

196 sanıklı davada Eski 1. Ordu Komutanı Çetin Doğan da yargılanacak. Öte yandan Islak İmza davasında yargılanan Albay Dursun Çiçek de bu davada yargılananlar arasında. Şüpheliler hükümeti devirmeye teşebbüs suçlamasıyla yargılanacak. bir numaralı sanık Çetin Doğan olarak gösteriliyor. 800 sayfalık iddianamenin 200 sayfalık da ek klasörü buluyor.

Eski Hava Kuvvetleri Komutanı İbrahim Fırtına ve eski Deniz Kuvvetleri Komutanı Özden Örnek de şüpheliler arasında yer alıyor.

TUTUKLU SANIK YOK
Balyoz Soruşturması kapsamında tek tutuklu sanık olan Muvazzaf Albay Cengiz Köylü de geçtiğimiz haftalarda, 13. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti tarafından tahliye edilmişti.

BALYOZ İDDİASINI TARAF GÜNDEME GETİRMİŞTİ
Taraf Gazetesi dün ordu kaynaklı olduğunu iddia ettiği yeni bir plan yayınladı. Esas planın adı Balyoz. Gazetenin iddiasına göre plan 2002 Aralık ayında hazırlandı. 5-7 Mart 2003 tarihinde Selimiye Kışlası’nda 1. Ordu’ya bağlı tüm komutanlıkların katıldığı toplantıda sunuldu. Taraf’ın varolduğunu iddia ettiği planda, AKP hükümetine karşı bir darbe planının icrası yer alıyor. “Sakal” “Çarşaf” “Suga” ve “Oraj” planları ise Balyoz adı verilen planın uygulamaya konması için gerekli ortamın hazırlanmasını içeriyor. Bu ortamın hazırlanması için Beyazıt ve Fatih Camileri bombalanıyor, Ege’de Türk uçağı düşürülüyor.


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com