"Tüm Uşaklıları bekliyoruz"

"Tüm Uşaklıları bekliyoruz"
AK Parti Uşak İl Başkan Yardımcısı ve Siyaset Akademisi Uşak İl Koordinatörü Selami Işık, AK Parti AR-GE Başkanlığı tarafından organize edilen Siyaset Akademisi eğitimlerinin Kasım ayında başlayacağını söyledi.

AK Parti Uşak İl Başkan Yardımcısı ve Siyaset Akademisi Uşak İl Koordinatörü Selami Işık, AK Parti AR-GE Başkanlığı tarafından organize edilen Siyaset Akademisi eğitimlerinin Kasım ayında başlayacağını söyledi.

Uşak'ta Siyaset Akademisi kurulması için yoğun bir çaba harcadıklarını belirten Işık, bunu başarmanın sevincini yaşadıklarını dile getirdi.
Parti binasında bir basın toplantısı düzenleyen Siyaset Akademisi Uşak İl Koordinatörü Selami Işık, akademi ve eğitimlerle ilgili bilgi verdi. Uşak teşkilatı olarak Siyaset Akademisi'nin Uşak'ta da kurulması için yoğun bir çaba harcadıklarını ve bunda başarılı olduklarını ifade eden Işık, akademiye sadece AK Partililer değil isteyen herkesin katılabileceğini söyledi. Daha önce Uşaklıların Denizli'de kurs gördüğünü yeni dönemde Siyaset Akademisi'nin Uşak'ta da açılmasıyla Uşak ve çevre illerden vatandaşların Uşak'ta eğitimlere katılacağını anlatan Selami Işık, 10 hafta sürecek eğitimleri Pazar günleri yapmayı kararlaştırdıklarını bildirdi. Siyaset Akademisi'nde eğitim görmek isteyen vatandaşlardan 150 TL müracaat ücreti talep ettiklerini, müracaatların 31 Ekim 2009 günü sona ereceğini söyleyen Selami Işık, Uşak Siyaset Akademisi'ni kendisinin başkanlık edeceğini Zübeyir Yıldırım ve Musa Alsancak'ın koordinatör yardımcılığı görevini Nurgül Mıllık'ın sekretarya, Ulaş Rençber'in teknik sorumlu ve Mustafa Cündelli'nin de haberleşme ve halkla ilişkiler sorumluluğu görevini yürüteceğini bildirdi. Akademi'de verilecek eğitimlere konuşmacı olarak bir çok ünlü sanatçı yazar, siyaset adamı ve akademisyenin katılacağını ifade eden Selami Işık, Uşak'taki eğitimlere toplam 20 konuşmacının katılacağını ifade ederek “20 Konuşmacı arasında ünlü isimler ve bakanlarımızda olacak. Biz Uşak'taki eğitimlere konuşmacı olarak birkaç bakanımızın yanı sıra Zülfü Livaneli ve Sezen Aksu gibi isimlerinde katılmasını talep ettik. Bu talebimiz kabul gördüğü takdirde ilimizin de tanıtımına katkı sunacağız. Çünkü bu ünlü isimleri ilimizde misafir ederek kentin kazanımları hakkında bilgi vereceğiz. Böylece yerel ve ulusal medyada bu isimlerin ilimizdeki temasları yer alacak. Bir çok yazarda eğitimlerin dışında burada edindikleri anıları ve gördükleri güzellikleri yazılarında anlatacağını düşünüyoruz. Akademi'de eğitim görecek AK Partili olmayan vatandaşlarımızın en az lise mezunu olması şartını arayacağız.
Üniversite öğrencilerinden ise 150 TL yerine 75 TL katılım ücreti talep edeceğiz. AK Parti dışındaki partilerin il ve ilçe yöneticileri ile de görüşüp bu organizasyonun sadece AK Parti'ye özel olmadığını anlattık. Kendilerinin de bu eğitime katılabileceğini bildirdik. 10 hafta sonunda eğitimde başarılı olan katılımcılara sertifika verilecek”dedi.
Siyaset Akademisi'nin AK Parti bünyesinde kurumsal bir kimlik kazandığını da anlatan Selami Işık sözlerini şöyle tamamladı; “ Türkiye genelinde 2008-2009 eğitim döneminde, 66 merkezde 17 bin 500 kişiye on haftalık programlar sunulmuş olup, 29 Mart yerel seçimlerinde 4 il belediye başkanı, 132 ilçe belediye başkanı ve 200 belde belediye başkanı ile il genel ve belediye meclis üyeleri katılımcılar arasından çıkmıştır. Bu dönem Uşak'ta da yapılacak eğitimlerde genel siyasete ağırlık verilecek olup, demokrasi, uluslararası ilişkiler, ekonomi ve kişisel gelişim dersleri işlenecek. Dersler siyasal kimliği AK Parti'yle örtüşsün ya da örtüşmesin Türkiye'nin önde gelen, seçkin akademisyen, bilim adamları, köşe yazarları ve sanatçıları tarafından verilecek. Bu isimler arasında hükümeti ve partiyi sert eleştiriler yapan isimlerinde yer alması akademinin sadece AK Parti'ye has bir oluşum olmadığını ortaya koymaktadır ”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com