Tüm yurt sarı kırmızı

Tüm yurt sarı kırmızı
Dev derbinin bitiş düdüğüyle birlikte tüm Türkiye genelinde Galatasaraylı taraftarlar sokaklara döküldü.

Spor Toto Süper Final'in 6. haftasında Fenerbahçe ile karşılaşan Galatasaray, dev derbide Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu'nda ezeli rakibiyle 0-0 berabere kaldı ve 2011-2012 sezonunun şampiyonu oldu. Maçın bitiş düdüğüyle sarı kırmızılı ekibin taraftarları sokaklara dökülürken, şampiyonluğu doyasıya kutladılar. Denizli'de ise kalp krizi geçiren bir taraftar hayatını kaybederken, bazı illerde yaşanan gerginlik nedeniyle kutlamalara gölge düştü.

DENİZLİ"DE GALATASARAY BAYRAMI

Süper Toto Süper Final'de maçın bitiş düdüğünün ardından şampiyon olan Galatasaray'ın taraftarları sokaklara döküldü, Gazi Bulvarı ve Delikliçınar Meydanı'nı doldurdu. Yüzlerce taraftar "Şampiyon Cimbom" tezahüratlarıyla doyasıya eğlendi. Denizli Emniyet Müdürlüğü şampiyonluk kutlamasının yapıldığı bölgelerde yoğun güvenlik önlemi aldı. Bir Fenerbahçe taraftarının formasıyla şampiyonluğu kutlayan Galatasaraylı grubun içine girip, tebrik ettiği görüldü.

DEV MAÇA KALBİ DAYANAMADI

Yılın maçı oynanırken, Denizli'nin Honaz ilçesinden kötü haber geldi. Kahvehanede izlediği darbinin ilk devresinde Fenerbahçeli Baroni'nin girdiği pozisyonda üzerine heyecanlanan Galatasaray taraftarı 47 yaşındaki Hasan Yarış, kalp krizi geçirdi. Aniden fenalaşan şeker hastası iki çocuk babası Hasan Yarış, Denizli Devlet Hastanesi'ne kaldırılırken yolda hayatını kaybetti.

DİYARBAKIR'DA KUTLAMALARA GÖLGE DÜŞTÜ

Galatasaray'ın şampiyon olmasından sonra Diyarbakır'ın merkez Yenişehir, Bağlar ve Suriçi ilçelerinden binlerce kişi Yenişehir semtindeki Ofis caddesi üzerinde toplandı. Polis panzerlerinin güvenlik önlemi aldığı ve kapatılan caddeye yığılan binlerce kişi Galatasaray lehine sloganlar atıp bayraklarını açtı. 'Amed (Diyarbakır) burası, burdan çıkış yok' diyerek polis panzerinin üzerine çıkmak isteyen bazı gençleri çevrede güvenlik önlemi alman çevik kuvvet ekipleri engellerken, bir çok toplumsal olayda gençlerin polislere karşı kullandığı havayi fişekler ise bu kez Galatasaray için gökyüzünü süsledi.

SEVİNCE MAGANDA ENGELİ

Ofis semtinde bulunan Kültür sokağındaki Galatasaray sevincine ise bazı gençler gölge düşürdü. Galatasaray'ın şampiyonluğunu kutlamak için Diyarbakır'da sevgi gösterilerinde bulunan Galatasaray taraftarlarına bazı Diyarbakırsporlu taraftarlar saldırdı. Ellerinde Diyarbakırspor bayrağı bulunan ve üstünde 'Biz çırpınırken sevinemezsiniz' yazılı pankart açan kalabalık bir grup, Diyarbakır'ın en işlek caddesi olan Ekinciler caddesinde Galatasaray taraftarlarına saldırdı. Taş, sopa, tekme ve yumrukların havada uçuştuğu saldırıda neye uğradığını şaşıran Galatasaray taraftarların çareyi kaçmakta buldu. Bir süre Galatasaray taraftarlarını kovalayan grup, daha sonra yeniden bir araya gelerek, 'Ofis semti bizimdir, bizim kalacak' diye tezahüratlarda bulundu. Galatasaray taraftarlarına saldıran grubu güvenlik önlemi alan polisler müdahale edip dağıttı.

İZMİR SARI- KIRMIZIYA BÜRÜNDÜ

Galatasaray taraftarları, maçın bitiş düdüğüyle beraber kutlamalara başladı. Bazı taraftarlar forma ve atkılarına dolanıp araçlarıyla İzmir caddelerinde zafer turuna çıktı. Başta Gündoğdu olmak üzere Cumhuriyet ve Konak Meydanı'nı dolduran bazı taraftarlar da konfeti patlattı, havai fişek yaktı, davul ve zurna eşliğinde göbek atıp gelen zaferi kutladı. Bunun dışında, kentin bazı naktalarında iki takım taraftarları arasında küçük çaplı kavgalar meydana geldi. Kavgalarda önemli ve ciddi bir durumun olmadığı belirtildi.

ADANA'DA GALATASARAY COŞKUSU

Galatasaray'ın 2011-12 sezonunu şampiyon olarak kapatmasının ardından sarı-kırmızılı taraftarlar Adana'da özellikle Gazipaşa Bulvarı, Atatürk Caddesi, Ziyapaşa Bulvarı ve Baraj Yolu'nda araçlarla konvoy yaptı.

Çok sayıda Galatasaray taraftarı şampiyonluğu, ellerinde takımlarının bayrakları, atkılarıyla kutlarken, meşalelerle renkli görüntüler oluşturdu, şarkılar ve marşlar söyleyerek mutlu sonu kutladılar.

ANTALYA’DA ŞAMPİYONLUK SEVİNCİ

Antalya'da Galatasaray taraftarları maçın hemen ardından şampiyonluk kutlamalarına başladı. Cumhuriyet Meydanı ve Işıklar Caddesi’ni dolduran Galatasaraylı taraftarlar konfeti ve meşalelerle şampiyonluğu kutladı. Araçların oluşturduğu konvoylar kent merkezinde zafer turu atarken, balkonlara çıkan vatandaşlar kutlamalara bayraklarını sallayarak eşlik etti. Gece boyunca süren şampiyonluk kutlamalarında zaman zaman gergin anlar yaşandı. Şehrin bazı noktalarında iki takım taraftarlarının kavga ettiği ihbarlarını alan polis olaylara büyümeden müdahale etti.

SAMSUNSPORLU TARAFTARLAR GALATASARAYLILARIN ŞAMPİYONLUK KUTLAMASINA İZİN VERMEDİ

Galatasaray'ın şampiyonluğunu ilan etmesi üzerine Samsun'da bazı Sarı-Kırmızı taraftarlar İstiklam Caddesi'nde kutlama yapmak istedi. Ancak Samsunsporlu taraftarlar buna izin vermeyince içinde Galatasaraylı taraftarların bulunduğu araçlar sessiz bir şekilde geçiş yaptı. Ardından Samsunsporlu taraftarlarda 'Samsunspor' tezahüratları yaptı. Bazı taraftarlarda işyerlerine saldırdı. Polisler olaya müdahale etti. Kırmızı-Beyazlı taraftarların, 'Burası Samsun buradan çıkış yok' tezahüratlarında bulundu. Samsunsporlu taraftarların tezahüratlarda bulunduğu sırada Fenerbahçe ve Galatasaray formalı iki bayanda İstiklal Caddesi'nden yürüyerek evlerine gitti.

BOLU’DA 2 BİN KİŞİ ŞAMPİYONLUĞU KUTLADI

Süper Toto Süper Ligi’nde, Galatasaray’ın Fenerbahçe ile golsüz berabere kalarak şampiyon olması Bolu’da coşkuyla kutlandı. Hükümet meydanında toplanan yaklaşık 2 bin kişi takımları için tezahüratta bulunarak, şampiyonluk şarkıları söyledi. Meşaleler yakan taraftarlar, davul ve zurna eşliğinde halaylar çekti. Kol kola giren taraftarlar hayal çektikten sonra İzzet Baysal Caddesi’ni trafiğe kapatarak Belediye meydanına kadar yürüdü. Araçlarla konvoy oluşturan taraftarlar, şampiyonluk turu attı. Otomobillerin camlarından sarkan bazı taraftarlara polis engel olurken, bazı taraftarlarda Fenerbahçe forması yaktı. Sarı kırmızılı taraftarlar bir süre sonra olaysız şekilde dağıldı.

ZONGULDAK'TA GALATASARAY'IN ŞAMPİYONLUĞU KUTLANDI

Maçın son düdüğüyle birlikte polis Galatasaray taraftarlarının maçı izlediği kafeden çıkarmazken ilk olarak Fenerbahçe taraftarının dağılmasını bekledi. Fenerbahçe taraftarının dağılmasının ardından Galatasaray taraftarı üniversite önünde sevinç gösterilerinde bulundu. Kent merkezinde ise vatandaşlar otomobillerine bağladıkları sarı-kırmızı bayraklarla şampiyonluğu doyasıya kutladı. Valilik binası önünde toplanan Galatasaray taraftarları doyasıya eğlendi. Polisin yoğun güvenlik önlemi aldığı kutlamada bir ambulans trafiği kapatan taraftarların arasından geçmekte zorlandı. Valilik binası önünde bulunan süs havuzuna ise fanatik bir taraftar girerek şampiyonluğu kutladı. Taraftarlar, gece geç saatlere kadar eğlenerek şampiyonluk şarkıları söyledi.

AFYON'DA GALATASARAY TARAFTARLARI ŞAMPİYONLUK COŞKUSUNU YAŞADI

Galatasaray'ın şampiyon olması, kentte coşkuyla kutlandı. Maç bitiminden itibaren kafelerden çıkan taraftarlar, Yeşilyol Caddesi'nde toplandı. Burada meşaleler yakan Sarı-Kırmızılı taraftarlar, Yeşilyol'dan Kurtuluş Caddesi'ne oradan da Anıtpark'a Galatasaray marşı söyleyerek yürüdü. Bazı taraftarlar da sarı-kırmızı bayraklar taktıkları araçlarıyla konvoy oluşturup kentte tur attı.

BURDUR'DA SARI-KIRMIZI SEVİNÇ

Maçın ardından Galatasaray bayrakları ve ellerindeki meşalelerle Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan taraftarlar, şampiyonluk sevinci yaşadı. Davul zurna eşliğinde şampiyonluğu kutlayan taraftarlar, uzun süre 'Şampiyon Galatasaray' diye tempo tuttu. Takımları lehine sloganlar atan taraftarlar, zaman zaman da Galatasaray marşı söyledi. Yoğun güvenlik önlemi alan polis, Atatürk ve Gazi caddelerini de araç trafiğine kapattı.

ŞIRNAK VE TUNCELİ'DE GALATASARAY COŞKUSU

Galatasaray'ın şampiyon olması nedeniyle Şırnak ve Tunceli'de de vatandaşlar sokaklara dökülerek kutlama yaptı. Şırnak Cumhuriyet meydanını Taksim meydanına çeviren vatandaşlardan bazısı sembolik kupayı kaldırıp, kent merkezinde araçlarıyla tur attı.

Galatasaray'ın şampiyon olması nedeniyle Tunceli'de yüzlerce genç maçın bitiminden sonra sokaklara döküldü. Çarşı merkezi Cumhuriyet meydanında toplanan yaklaşık 500 kişilik grup Galatasaray lehine sevinç gösterisi yaptı. Uzun süre cumhuriyet meydanında kalan gruba yeni katılımların olması ile birlikte grubun sayısı daha da arttı. Cumhuriyet meydanındaki kutlamadan sonra Tuncelililer araçlarıyla kent turu attı.

DOĞU'DA ŞAMPİYONLUK SEVİNCİ

Spor Toto Süper Lig’in Süper finalinde deplasmanda ezeli rakibi Fenerbahçe ile berabere kalarak şampiyon olan Galatasaray taraftarları maçın hemen ardından şampiyonluk kutlamalarına başladı. Van, Hakkari ve Bitlis’te bir araya gelen yüzlerce taraftar Galatasaray’ın şampiyon olmasıyla sokağa döküldü. Maçın bitimiyle caddeleri dolduran taraftarlar, ellerine aldıkları Galatasaray bayraklarıyla tezahüratlarda bulunup araçlarla sevinç turu attı. Büyük bir coşkunun yaşandığı kent merkezlerinde sevinçlerini doyasıya yaşayan Galatasaray taraftarları olaysız dağıldı. .

İZMİT'TE TARAFTARLAR ARASINDA KAVGA: 16 GÖZALTI

Spor Toto Süper Final maçının ardından Galatasaray'ın şampiyon olmasıyla birlikte Kocaeli'de de Sarı-Kırmızılı taraftarlar kutlama yaparken zaman zaman kavgalar yaşandı. İzmit kent merkezinde Kocaelispor taraftarları olduğu belirlenen bazı gruplar, Galatasaray taraftarlarına saldırdı. Olaylarda 16 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

SİVAS'TA ŞAMPİYONLUK KUTLAMALARINDA GERGİNLİK

Hakem Cüneyt Çakır’ın bitiş düdüğü ile birlikte Sivas'ta maçı televizyonlardan takip eden Galatasaray taraftarı maçı izlediği kafe ve kahvehanelerden çıkarak İstasyon Caddesi üzerinde şampiyonluğu doyasıya kutladı. İstasyon Caddesi üzerinde sloganlar atan Galatasaraylı taraftarlar ile Fenerbahçeli taraftarlar karşı karşıya gelince olaylar çıktı. Olaylarda bazı taraftarlar yoldan geçen araçlara zarar verirken, polis ekipleri grupları dağıtmakta güçlük çekti. Grubun ayrılmasının ardından Galatasaraylı taraftarlar şampiyonluğu Atatürk Kongre ve Etnoğrafya Müzesi bahçesinde tezahüratlar ile kutlamaya devam etti. Bu sırada bazı Galatasaray taraftarları Fenerbahçe kaşkolü yakmaları dikkat çekti.

KONYA'DA ŞAMPİYONLUK KUTLAMALARINDA KAVGA

Fenerbahçe-Galatasaray maçının golsüz sona ermesinin ardından şampiyonluğunu ilan etmesi üzerine yüzlerce sarı- kırmızılı taraftar kent meydanında topldı. Meşaleler ve davul zurna eşliğıinde şampiyonluğu kutladı. Bazı taraftarda araçlarda konvoy eşliğinde kutlama yaptı. Bu sırada bazı taraftar konvoydaki araçları salladı. Belediye otübüsünü de sallamaları üzerine yolcular, içeride hamile kadın yolcu bulunduğunu söylemesine rağmen otobüsü sallamaya devam ettiler.

Galatasaraylı taraftar coşkuyla kutlama yaptığı sırada bir grup Konyasporlu taraftar ellerinde bayrak sopalarıyla 'Burası Konya. İstanbul takımını tutamazsınız' diyerek meydan geldi. Ardından Galatasaraylı taraftara saldırdı. Bazı kadın taraftarlarda arbede sırasında yerde kaldı. Polisin biber gazıyla erken müdahalesiyle Konyasporlu taraftar kaçmaya başladı. Ardından Konyasporlu taraftar ile polis arasında ara sokaklarda kovalamaca yaşandı. Bazı Konyasporlu taraftarı gözaltına alan polis, Konyasporlu taraftarın kutlama alanına yaklaşmaması için ara sokaklarda önlem aldı.

Galatasaraylı taraftar gece yarısına kadar şampiyonluğu kutladı.

MAÇ SONRASI MALATYA’DA GERGİNLİK

Maçın bitiminin ardından binlerde Galatasaray taraftarı Soykan Parkında toplantı. Ellerinde meşalelerle şampiyonluk kutlaması yapan Malatyalı Galatasaray taraftarları şampiyonluğu kutladı.

Galatasaraylı taraftarların kutlama yaptığı sırada Malatyasporlu bir grup taraftarın kapalı çarşı üstüne gelerek taraftarlara saldırmasıyla ortalık bir anda karıştı. Birbirlerine tekme tokat saldıran taraftarları çevik kuvvet ekibi güçlükler ayırdı.

Çıkan kısa süreli olaylarda bir taraftarın ayağının kırıldığı öğrenilirken, polis olayların büyümemesi için büyük çaba sarf etti.

Polis Malatyaspor’lu taraftarları meydandan uzaklaştırırken, Galatasaraylı taraftarlar uzun süre şampiyonluğu kutladılar.

MARMARİS'TE İKİ TAKIMIN TARAFTARI ORTAK KUTLAMA YAPTI

Maçın bitiş düdüğünün ardından Atatürk ile Cumhuriyet Caddesi'nde Galatasaraylı taraftarlar motosiklet ve araçlardan oluşan 4 kilometrelik konvoy oluşturdu. Galatasaray formasını giyen ve bayrağı kapan taraftarlar Atatürk Anıtı önünde toplanarak havai fişek ve konfeti attı. Yabancı turistlerin de katıldığı kutlamalara bir grup Fenerbahçe taraftarı da eşlik etti. Marmaris Fenerbahçe Derneği önünde toplanan iki takımın taraftarları ortak kutlama yaptı. Hiçbir olayın çıkmadığı kutlamalarda motorlu trafik polisleri Galatasaray taraftarı motosiklet grubuna eşlik ederek destek verdi. Toplanan binlerce Galatasaray taraftarı Kordon Caddesi'nden başlayarak yabancı turistlerin yoğun olduğu Yat Limanı'na kadar yürüyerek 'En büyük cimbom', 'kupa bizim hakkımızdı', 'Fener seni bahçene gömdük' sloganları ile ilçeyi inletti. Galatasaray taraftarını gören restoran ile kafeteryalarda oturan yabancı turistler alkışlarla destek verdi.

ISPARTA'DA TEMSİLİ KUPAYLA ŞAMPİYONLUK SEVİNCİ

Galatasaray'ın Spor Toto Süper Lig'de 2011-2012 sezonu şampiyonu olmasının ardından, Isparta'da binlerce sarılı-kırmızılı taraftar, Hükümet Meydanı'nda kartondan yaptıkları 'temsili kupayı' kaldırarak şampiyonluk sevincini yaşadı.

Şükrü Saraçoğlu Stadyumu'ndaki Fenerbahçe-Galatasaray maçının 0-0 berabere tamamlanmasının ardından Isparta'da binlerce sarı-kırmızılı taraftar, 'Şampiyon Galatasaray', 'İşte Taraftar İşte Şampiyon' tezahüratlarıyla Hükümet Meydanı'nda toplandı. Kartondan yapılan temsili 'şampiyonluk kupasını' kaldıran taraftarlar, Galatasaray marşını söyledi. Meşaleler yakan taraftarlar, ellerinde takımlarının bayrakları ve giydikleri formalarla şampiyonluk sevincini yaşadı. Trafik ekiplerinin kontrolünde Mimar Sinan Caddesi'nde konvoy oluşturan bazı taraftarlar, kentin sokaklarında tur attı. Trafik ekipleri, bazı caddeleri araç trafiğine kapattı.

POLİS SON ANDA ÖNLEDİ

Diğer yandan Hükümet Meydanı'nda şampiyonluğu kutlayan Galatasaraylı taraftarlara laf atan bir grup Fenerbahçeli taraftar, Meydana yürümek istedi. Galatasaraylı taraftarların da karşılık vermesi üzerine çevik kuvvet ekipleri araya girerek olayların büyümesine izin vermedi.

AYDIN'DA ŞAMPİYONLUK COŞKUSU

Spor Toto Süper Lig'i şampiyon olarak tamamlayan Galatasaray'ın taraftarları zaferi cadde ve sokaklarda kutladı. Kafede ve kahvehanelerde izledikleri maçın bitiş düdüğünün ardından Galatasaraylı taraftarlar sokaklara döküldü. Adnan Menderes Bulvarı'nda toplanan bazı sarı-kırmızılı taraftarlar burada konvoy oluşturdu. Polis ekiplerinin geniş önlem aldığı güzergah üzerinde kutlama yapan taraftarlar arasında olumsuz bir olay yaşanmadı.

MANİSA'DA ŞAMPİYONLUK KUTLAMALARI

Manisa'da, Galatasarayın derbide şampiyonluğunu ilan etmesinin ardından taraftarlar sokaklara döküldü.

Kentin en işlek meydanı olan Manolya Meydanı'na toplanan yaklaşık 5 bin taraftar ellerinde meşaleler ve Galatasaray bayrakları ile zaferi kutladı. Bazı taraftarın kendinden geçip meydandaki havuzun içerisine girdiği görüldü. Olusaı olumsuz bir olayın yaşanmaması için İl Emniyet Müdürlüğü kentte geniş güvenlik önlemleri aldı. Bazı vatandaşlar, otomobiller ile uzun konvoy eşliğinde şehirde zafer turu attı.

UŞAK'TA KUPA COŞKUSU

Fenerbahçe-Galatasaray karşılaşması sonrası binlerce Galatasaraylı taraftar, Uşak sokaklarını ve caddelerine akın etti. İsmetpaşa Caddesi'ni trafiğe kapatan Galatasaraylılar, ellerinde meşale ve bayraklarla kupa coşkusu yaşadı. "Her Zaman Her Yerde En Büyük Cimbom" sloganları Belediye Meydanı ve Cumhuriyet Meydanı arasında yürüyen taraftarlar, şampiyonluğu doyasıya yaşadı. Derbi sonrası iki takım vtarftarmarı arasında olası olumsuz bir ovlayın önüne geçilmesi için polis yoğun güvenlik önlemi aldı.

MERSİN'DE ŞAMPİYONLUK KUTLAMASI

Mersin’de Galatasaray’ın şampiyonluk kutlamasını Adnan Menderes Bulvarı’ında bulunan Galatasaray meydanına toplantı. Taraftarlar şampiyonluk kutlamasını bir araya gelerek ilginç görüntüler sergilediler. Araçlarıyma sokağa çıkan Galatasaraylı taraftarlar yolu trafiğe kapatarak şampiyonluk sevincini kutladılar.

MUĞLA'DA BAYRAĞI KAPAN SOKAKLARA DÖKÜLDÜ

Galatasaray'ın Spor Toto Süper Final'inde berabere kalıp şampiyonluğunu ilan etmesinin ardından binlerce taraftar, sokaklara ve meydanlara akın etti. Ellerindeki meşaleler ve bayraklar ile Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan sarı kırmızılı taraftarlar 'Şampiyon cimbom bom' tezahüratlarıyla ortalığı inletti. Yoğun güvenlik önlemenin alındığı kutlamalarda, bazı taraftarlar araç konvoyu oluşturup, zafer turu attı.

Kadınlarında yoğun ilgi gösterdiği kutlamalar, taraftarların olaysız şekilde dağılmasıyla sona erdi.  (EAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com