TÜMSİAD Şube Başkanları Afyon'da toplandı

TÜMSİAD Şube Başkanları Afyon'da  toplandı
Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Genel Başkanı Hasan Sert, Doğu ve Güneydoğu'da terörle mücadele için Olağanüstü Hal (OHAL) ilan edilmesi talebine karşı olduklarını ifade etti.

Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Genel Başkanı Hasan Sert, Doğu ve Güneydoğu'da terörle mücadele için Olağanüstü Hal (OHAL) ilan edilmesi talebine karşı olduklarını ifade etti.
Afyonkarahisar Ömer Termal'de düzenlenen TÜMSİAD şube başkanları toplantısında Genel Başkanı Hasan Sert, gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. TÜMSİAD olarak Doğu ve Güneydoğu'da OHAL ilan edilmesine yönelik yaklaşımının doğru bir yaklaşım olmadığını söyleyen Sert, Türkiye'nin şu anda bir haftalık yoğunlaştırılmış bir sıkıntı süreci içerisinde olduğunu belirterek, 'Bu bir haftadan önceki durumlarda çok o kadar sıkıntılı durumlar yoktu. Bir hafta sonra inşallah devletimizin, ülkemizin, emniyet
güçlerimizin alacağı tedbirlerle bunlar azaltılmış olacak ve OHAL'i gerektirecek bir durum olmayacak. Biz bunu kabul etmiyoruz. Biz, ülkemizin huzur içerisinde olmasını istiyoruz. Türkiye bir fırsat yakalamıştır, bu fırsat yüz yılda gelecek bir fırsattır. Bir rüzgar yakalamıştır, bir sinerji yakalamıştır. Türkiye, var oluş nedenlerini artıracak bir sürü çalışmaları yapmak üzeredir. Bunu hızlandırmamız lazım. Buna TÜMSİAD olarak bizimde güç vermemiz lazım' dedi.
100 yılda gelen bu kalkınma ve öne geçme fırsatını Türkiye'nin avantaja çevirmek zorunda olduğunu anlatan Hasan Sert, 'Bunun için herkes aklıselim olacak. Özellikle Doğu ve Güneydoğu'da ki vatandaşlarımız çok daha aklıselim olmalı. Buradaki vatandaşlarımız, bu tür eylemler ve provokatör çalışmalar içinde kesinlikle bulunmamalıdır. Evlatlarına sahip çıkmalıdırlar. Kati surette evlatlarını terör örgütünün içine bırakmamaları gerekir. Onu için hepimize düşen görevler var. Biz terörü kınıyoruz, lanetliyoruz.
Savunmasız insanlara baskın yapılmasını ve Türk askerlerinin şehit edilmesini kınıyoruz. Doğu ve Güneydoğu'da vatandaşlarımızın insanlarımıza sahip çıkılmasını istiyoruz' diye konuştu.
Yatırımlar konusunda Doğu ve Güneydoğu kadar ülkenin her yerinin önemli olduğuna değinen Sert, 'Türkiye bugün içinde bulunmuş olduğu jeopolitik durumdan dolayı tam dünyanın merkezi konumundadır. Her yerde bizden yatırımlar bekleniyor. Onun için işadamları iyi analiz ve iyi fizibilite edecek. Neresi uygun ise oraya yatırım yapacak. Bu yurt içi olabilir, yurt dışı olabilir, Güneydoğu'da olabilir ya da Avrupa'da olabilir' şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com