TÜMSİAD'tan referandumda "evet" çağrısı!

TÜMSİAD'tan referandumda "evet" çağrısı!
Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği Eskişehir Şube Başkanı Ali Engiz, 42 şubesi bulunan TÜMSİAD camiası olarak 12 Eylül'de anayasa paketine 'evet' diyeceklerini söyledi.

Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği Eskişehir Şube Başkanı Ali Engiz, 42 şubesi bulunan TÜMSİAD camiası olarak 12 Eylül'de anayasa paketine 'evet' diyeceklerini söyledi.
Basın toplantısı düzenleyen Engiz, Türkiye'nin her geçen gün dünya siyaseti, kültürü ve ekonomisi üzerindeki ağırlığını artırdığını belirterek, son 10 yılda yaptığı açılım ve atılımlarla, pasif ve edilgen duran bir ülke konumundan aktif ve etken bir ülke konuma gelindiğini ifade etti. Ali Engiz, bu zamana kadar jeopolitik konumundan dolayı gözde olan Türkiye'nin, artık sadece konumundan değil, ortaya koyduğu performanstan, sürekli yükselen ivmesinden dolayı dünya siyaseti ve ekonomisinin vazgeçilmezi olduğunu vurgulayarak, 'Türkiye, dünya dengesinde artık sadece aktör değil, konumu ve durumu itibariyle tam bir faktördür. Bütün bu gelişmeler, içeride bazı değişimleri zorunlu hale getirmekte, dünya üzerinde yüklendiğimiz rolün devamını sağlamak için yarınlarımız adına yapılacak çalışmaları dikkate almayı gerektirmektedir. Bu anlamda 12 Eylül tarihinde yapılacak referandum, iyi değerlendirmemiz ve yarınlarımız adına destek vermemiz gereken bir adımdır' dedi.
Mevcut anayasanın Türkiye'nin ilerleme hızına cevap veremediğini dile getiren Engiz, 'Anayasa değişiklik paketi, insan temel hak ve hürriyetlerinin gelişmesi, çoğulcu demokrasinin sağlanması ve değişen dünya şartlarının ülkemiz lehine sonuçlanması konusunda önemli fırsatlar sunmaktadır. Hem kaldı ki, bugün karşımızda yeni bir anayasa değil, 26 maddesi yenilenen bir paket durmaktadır. Yani anayasanın tümden değişmesi söz konusu değildir. Sadece ülkemizin siyasi, ekonomik, sosyal ve kültürel kalkınmasını hızlandıracak, bireysel refah seviyesini yükseltecek, toplumsal barış ve huzuru sağlayacak değişiklikler yapılmaktadır. İnanıyoruz ki bu değişiklikle, Türkiye'de yeni bir sayfa açılacak ve yeni bir dönem başlayacaktır. İşte bundan dolayı Türkiye'deki 42 şubemizle birlikte TÜMSİAD camiası olarak 12 Eylül'de anayasa paketine 'evet' diyoruz' ifadelerini kullandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com