Tuncay Güney Neden Tutuklanmıyor?

Tuncay Güney Neden Tutuklanmıyor?
Ergenekon soruşturmasını başlatan Tuncay Güney hakkında neden yakalama kararı çıkartılmadığı belli oldu.

Savcılık, Tuncay Güney'in pişmanlık yasasından yararlanma ihtimali bulunduğunu belirterek hakkında yakalama kararı çıkartılmadığını açıkladı.

İfadesiyle Ergenekon soruşturmasını başlatan Tuncay Güney hakkında neden yakalama kararı çıkartılmadığı 3 yıl sonra nihayet anlaşılabildi. Savcılık, Tuncay Güney'in pişmanlık yasasından yararlanma ihtimali bulunduğunu belirterek hakkında yakalama kararı çıkartılmadığını açıkladı.

Birinci Ergenekon davasının tutuklu sanıkları avukat Kemal Kerinçsiz ve emekli Tuğgeneral Veli Küçük, 27 Ağustos 2010'da görülen 156. duruşmada Tuncay Güney hakkında yakalama kararı olup olmadığını sordu. Yanıt, savcı Mehmet Ali Pekgüzel'den geldi.

Savcı, yazılı mütaalasında, "Örgüt hakkında bilgi verdiği, bu şekli ile hakkında pişmanlık yasasından faydalanabileceği ihtimali nedeniyle Tuncay Güney hakkında yakalama kararı istenilmesi düşünülmemiştir." dedi.

Savcı Pekgüzel, Kanada'da yaşayan Tuncay Güney'in bu ülkede ifadesinin alınması için başvuruda bulunulduğunu hatırlattı.

Mahkeme Başkanı da Tuncay Güney'in adli yardım talebiyle ifadesini almak isteyen Kanada adli makamlarına itiraz ettiği ve bu nedenle Kanada'daki dosyanın kapandığını bildirdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com