Tuncay Özkan özgürlüğüne kavuştu

Tuncay Özkan özgürlüğüne kavuştu
Gazeteci Tuncay Özkan 1994 gün sonra Silivri cezaevinden tahliye oldu. Kendisini Kızı ve eşi karşıladı.

Meslektaşlarım 6 yıl sonra merhaba. Siz rahat çalışın, ben buradayım özgürlüğü birlikte paylaşacağız. Zulmün bittiği, özgürlüğe kavuştuğumuz bir gün bir gün olmasını çok isterdim.6 yıl sonra Türkiye’nin içinde bulunduğu durumun içinde olmamasını çok isterdim. Ama bugün dışarda yaşananlar, Türkiye’nin bulunduğu durum bizim uğradığımız  zulümden daha ağırdır. Öc alma duygusu içinde değiliz. Biz bugün kindar ve zulümle dolu bir dönemin sonlandırılması için buradayız. Özgürüz. Ancak Türkiye yapayalnız bırakılmıştır, uçurumun kenarındaki ülke tablosudur. Biz hep beraber el ele birlikte hiçbir ayrım gözetmeden alevisi sunnisi kürdü türkü hiçbir ayrımımız olmadan kimseyi ötekileştirmeden hep beraber barışla sevgiyle umutla geleceğe yürüyeceğiz.

Beni öldürelemediğim için 1996 yılından 2007 yılına kadar 5 suikast geçti başımdan. Öldüremediler, hapse attılar. 6 yıldır Soruyorum suçum nedir diye. Savcı Özkan’a suçunun söylemeyin demiştir. Yarı beline kadar kürsüden sarkarak sanık suçunu en iyi kendi bilir demiştir, anlatsız öğrenelim demiştir bunlar mahkeme kayıtlarında var. Ancak bugün dahi çıkışımızı engellemek için bizi yargılayanların sergilediği tablo hukuk açısından bir ibrettir. Şeytanla yatağa girdiler, çarpılarak çıktılar. Bu çetenin içinde bulunduğu tablo nettir. Canımıza kıymak isteyenler Ankara'dakilerin en yakınındadırlar.

Bizim 6 yıldır içeride yaşadıklarımız gezi şehitlerinin yaşadıkları yanında hiçbir şeydir. Tuncay Özkan’ın varlığı bu ulusun varlığına armağandır. Ne bu ülkeyi dibe sürüklemek isteyenlerden korkmayız. Bu karanlık geçecek. Ben 14 yaşında bırkatığım Nazlıcanımı bugün 21 yaşında geri alıyorum. Nazlıcan bu ülkeye armağandır. Eşimle nihayet kavuşabildim.

 Benim  varlığı bu ulusa armağandır. Nazlıcan bu ülkenin evladıdır.

Beni haksız yere 517 gün hücrede Türkiye'nin yaşadıklarına üzüldüm bu ülke hırsızların eline bırakacak kadar küçük değildir.

İlk günden beri gazeteci dostlarıma gösterdiğiniz dayanışma için herkese çok teşekkür ediyorum
Bugün bütün mahkemeler özgürlük dağıtıyor

Nazlıcan: 6 senedir gerçeği anlatmaya çalışıyoruz bugünkü kararlar da siyasi olabilir ama içeridekilerin 1 gün fazla kalması vicdanımızı sızlatıyor öğrenciler avukatlar gazeteciler içeride. Berkin elvan hala uyuyor. Zulüm devam ediyor. (KKK)

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com