Tunçbilek'te kültür ve sanat etkinlikleri

Tunçbilek'te kültür ve sanat etkinlikleri
Sanat etkinlikleri çerçevesinde Tunçbilek Linyit havzası ve Tunçbilek Linyitlerinin değerlendirilmesi konusunda bilimsel bir toplantı yapıldı.

Sanat etkinlikleri çerçevesinde Tunçbilek Linyit havzası ve Tunçbilek Linyitlerinin değerlendirilmesi konusunda bilimsel bir toplantı yapıldı.ü
Yapılan bilimsel panele Karadeniz Teknik Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, EÜAŞ Genel Müdürlüğü, TKİ Genel Müdürlüğü'nden ayrıca Maden-İş Sendikası'ndan bilim insanları konuşmacı olarak katıldı. Panelde Doç Dr. Müh. Ali Osman Yılmaz, Yrd. Doç. Dr. Müh. Nuray Tokgöz, Slovakya Cumhuriyetinden Juray Svorc,EÜAŞ Genel Müdürlüğünden Cumali Taştekin, İş Genel Merkezinden Dr. Fikret Sazak birer konuşma yaptı. Panelde Linyitin kötü bir yakıt olmadığı bir cevher olduğu ve değerlendirilmesi gerektiğine vurgu yapıldı.
Kültür Sanat etkinlikleri çerçevesinde geçmişten günümüze Tunçbilek fotoğrafları sergisi de açıldı.
Tunçbilek Belediye Başkanı Mutahhar Temel açıklamalarda bulundu. Temel, etkinliklerin amacının “Bir madenci kasabası olan yaklaşık 80 yıldan bugüne de Türkiye ekonomisine çok büyük oranlarda katkı sağlayan Tunçbilek'i tanıtmak ve Tunçbilek'e yatırım yapılmasını sağlamak” olduğunu dile getirdi. Bu etkinlikler çerçevesinde vatandaş arasında da birlik ve beraberliği sağlayarak onları günlük telaşlardan uzaklaştırmak istediklerini de belirtti.
Temel, 19 çocuğun toplu sünnet töreninin de gerçekleştirildiğini kaydetti. Temel, Kültür Sanat etkinlikleri çerçevesinde geçmişten günümüze Tunçbilek fotoğrafları sergisi de açıldığını sergide 1940'lı yıllara ait fotoğrafların bulunduğunu belirtti.
Başkan Temel, bugün sünnet töreninden önce Arslanbey Mehter Takımı'nın gösterisi yapacağını, Tunçbilek Belediyesi Halkoyunları ekibinin gösteri sunacağını kaydetti.
Gösterilerin ardından sünnet konvoyunun gerçekleştirileceğini belirten Temel, daha sonra konserlerin düzenleneceğini ifade etti.
Festivale Tavşanlı halkını da davet eden Temel, festivalin gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com