Tuncel ve Demirtaş kendilerini ihbar etti!

Tuncel ve Demirtaş kendilerini ihbar etti!
Tuncel ve Demirtaş, KCK operasyonlarını protesto etmek amacıyla başlattığı "kendimi ihbar ediyorum" kampanyasına destek verdi.

Barış ve Demokrasi Partisi Eşbaşkanları Selahattin Demirtaş ve Filiz Koçali ile İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel, partilerinin KCK operasyonlarını protesto etmek amacıyla başlattığı "kendimi ihbar ediyorum" kampanyasına destek vererek kendilerini ihbar etti.

Demirtaş, Koçali ve Tuncel, İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'na sundukları dilekçede, "Anılan faaliyetler suç olarak kabul ediliyor ise ben de aynı suçları işledim. Kendimi ihbar ediyorum" dedi.

POŞU TAKTI

Kendini ihbar ettiğine ilişkin dilekçeyi savcılığa vermeden önce poşu takarak, açıklama yapan Demirtaş, Beşiktaş Adliyesi'ne üç nedenden dolayı geldiklerini belirterek, "İlki, sırf boynuna poşu taktığı için potansiyel suçlu muamelesi görüp, en büyük suç delili olarak da poşusuna el konan Cihan Kırmızıgül için adliyedeyiz. Bu genç arkadaşımız yaklaşık 21 aydır tutuklu, beş duruşmaya çıkmış olmasına rağmen, savcının tahliye talebine rağmen maalesef ki, halen cezaevinde tutuluyor.

Kendisiyle dayanışma göstermek için yargının ne kadar siyasallaştığının, yargının böylesi dönemlerde nasıl siyasi sahiplenmelerle hareket ettiğinin bir örneği olarak üniversite öğrencileri ile dayanışma için buradayız. Ağırlıklı olarak partimizin gençlik meclislerinde çalışan İçişleri Bakanlığı'na resmi olarak bildirdiğimiz iç tüzüğümüzde, parti programımızda yer alan gençlik meclisleri mahkemeler tarafından, savcılar tarafından illegal yapılar olarak tarif edilmekte.

Bu yapı içerisinde çalışan genç arkadaşlarımız tırnak içerinde kaydediyorum ki, terörist muamelesine tabi tutularak, sorgulamalarda ağır yargı süreçlerinden geçirilmekte ve çoğu eğitim hakları ellerinden alınacak şekilde uzun tutukluluk süreleri ile muhataptırlar. Bugün 9 aylık tutukluluk süreçlerinden sonra ilk defa duruşmaya çıkacak olan üniversite öğrencisi arkadaşlarımın duruşması içinde buradayız aynı zamanda" diye konuştu.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com