Tuncel'den Dink davası kararına itiraz!

Tuncel'den Dink davası kararına itiraz!
Harnt Dink'in öldürülmesine ilişkin davada karar çıkmasının ardından dava tarafları karara itiraz etmek için süre durdurma dilekçelerini mahkemeye sunuyor

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin davada karar çıkmasının ardından dava tarafları karara itiraz etmek için süre durdurma dilekçelerini mahkemeye sunmaya devam ediyor.
 
İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nin verdiği kararın ardından duruşma Savcısı Hikmet Usta mahkemeye 2 sayfalık dilekçe sunarak gerekçeli karar hazırlandıktan sonra karara itiraz edeceğini belirtip, itiraz süresinin durdurulmasını talep etmişti. Mahkemenin kararı ile Dink cinayeti davasından beraat ederek Mc Donald's patlamasına ilişkin 10 Yıl 6 ay hapisle cezalandırılan Erhan Tuncel avukatı aracılığı ile karara itiraz etti.
 
Erhan Tuncel davanın karar bağlanmasının ardından cezaevinde kaldığı süre göz önünde bulundurularak tahliye edilmişti.
 
KARARA İTİRAZ EDECEKLER!
 
İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'ne başvuran Tuncel'in avukatı Erdoğan Soruklu, Tuncel'in patlamaya ilişkin aldığı cezaya itiraz etmek için gerekçeli kararı beklediklerini ifade ederek, itiraz sürelerinin durdurulmasını talep etti.
 
Dava kapsamında ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılan Yasin Hayal de avukatı aracılığıyla karara itiraz etti.
 
Öte yandan, mahkemenin kararında 12 Yıl 10 ay hapis cezası verilen Ahmet İskender ile 12 yıl hapis cezası alan Ersin Yolcu'nun da karara itiraz ettikleri öğrenildi. İskender ve Yolcu'nun avukatları aracılığı ile mahkemeye sundukları dilekçelerinde itiraz sürelerinin dondurulmasını ve gerekçeli karar çıktıktan sonra itiraz edeceklerini belirttikleri öğrenildi.
 
Sanıkların yanı sıra Dink Ailesinin avukatlarının da itiraz dilekçelerini mahkemeye sundukları öğrenildi.
 
(UGK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com