Tunceli patlamasında ihmal mi var?

Tunceli patlamasında ihmal mi var?
CHP'li Hüseyin Aygün, Tunceli'de bombalı araçla düzenlenen ve 6 askerle bir sivilin şehit olduğu saldırıyla ilgili ihmal iddiasını gündeme taşıdı.
Tunceli’de asker taşıyan sivil plakalı minibüs ile güvenliğini sağlayan zırhnsız cipin geçişi sırasında, teröristlerce yol kenarına bırakılan bomba yüklü araç uzaktan kumandayla patlatıldı. Her iki aracın da alev alıp yandığı patlamada 6 asker şehit oldu, yolda kocasıyla birlikte yürüyen Fadime Acar isimli kadın da hayatını kaybetti. CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, Tunceli kent merkezine 2 kilometre mesafede dün akşam düzenlenen bombalı saldırıyla ilgili hükümete twitter üzerinden seslendi.
 
Olayda ihmal olduğunu iddia eden Aygün, saldırıda önce kaçırılan ve teröristler tarafından bomba yüklenen araçta yer belirleme sistemi olduğunu ve saldırı gerçekleşene kadar bu konuda hiçbir girişim yapılmadığını iddia etti.
 
Aygün Twitter’dan şu açıklamayı yaptı:
 
Dersim merkezdeki asker ve sivil insanlarımızın ölümüne yol açan terörist saldırıyı kınıyor; katledilenlere rahmet; ailelere sabır diliyorum
 
Hükümete sorular
 
1) Pkk ’nın dünkü terörist saldırısında 7 insanımızın ölümünde kullanılan Türk Telekom ’a ait araçta GPRS(yer tespit sistemi) cihazı olduğu bilinmektedir. Buna rağmen saldırıdan 5-6saat evvel gasp edildiği halde araç neden takip edilmemiştir?
 
2) Neden önlem alınmamıştır?
 
3) Aracın saldırı yerine saatler öncesinde bırakıldığı düşünüldüğünde
 
Şehrin göbeğindeki bu araç neden fark edilmemiş ve müdahale edilmemiştir?  (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com