Tunceli saldırısına iki tutuklama!..

Tunceli saldırısına iki tutuklama!..
6'sı asker 1'i sivil 7 kişinin şehit olmasına neden olan bombalı saldırı ile ilgili 2 kişi tutuklandı.
Tunceli kent merkezine 3 kilometre uzaklıkta bulunan Atatürk Mahallesi'nden geçen devlet karayolunun kenarına bırakılan ve askeri araçların geçişi sırasında patlatılarak 6'sı asker 1'i sivil 7 kişinin şehit olmasına neden olan bombalı saldırı ile ilgili mahkemeye çıkarılan 3 kişiden 2'si tutuklandı.
 
1 şüphelinin sorgusu devam ederken, yine aynı olayla ilgili 3 kişinin daha gözaltına alındığı bildirildi
 
Tunceli'de 25 Eylül'de meydana gelen ve 6'sı asker 1'i sivil 7 kişinin yaşamını yitirmesine 1 kişinin yaralanmasına neden olan bombalı saldırı olayı ile ilgili gözaltında bulunan 4 kişiden 3'ü sorgularının ardından mahkemeye sevk edildi. 1 kişi serbest bırakılırken, U.Ö ve S.Ö adlı kardeşler mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine konuldu. Gözaltındaki 1 kişinin sorgusunun sürdüğü ve soruşturma kapsamında 3 kişinin daha gözaltına alındığı belirtildi.
 
TUGAY KOMUTANI SANİYELERLE KURTULMUŞTU
 
Tunceli kent merkezine 3 kilometre uzaklıkta bulunan Atatürk Mahallesi'nden geçen devlet karaylolunun kenarında, 25 Eylül tarihinde Hozat İlçesi kırsalında gasp edilerek içerisine yüklü miktarda patlayıcı yerleştirilen araç, askeri konvoyun geçişi sırasında patlatıldı. Patlama sırasında konvoyun önünde bulunan Tunceli 4'üncü Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Metin Akkaya saldırıdan saniyelerle kurtulurken, olayda 6 asker ve orada yürüyüş yapan 1 kadın şehit oldu, kadının eşi ise yaralandı. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com