Tunceli'de çatışma

Tunceli'de çatışma
Tunceli'de karakol baskını planlayan PKK'lı gruba güvenlik güçleri baskın düzenledi. Çatışma sürüyor.

Edinilen bilgiye göre, Ovacık ilçesi Ahpanos Vadisi'nde bulunan Sarıtaş Jandarma Karakolu civarında kümelenen bir grup PKK mensubu, güvenlik güçlerince takibe alındı. Arazide konuşlanmış özel birlikler tarafından fark edilen kalabalık PKK'lı grup ile jandarma özel harekat timleri arasında saat 20.00 sularında yapılan 'teslim ol' çağrısının ardından sıcak temas yaşandı. Tunceli Jandarma Bölge Komutanlığı'ndan kalkan 2 kobra helikopterlerin de destek verdiği PKK'lıları etkisizleştirme operasyonu devam ediyor. Ovacık ilçesine bağlı Sarıtaş Jandarma Karakolu'nu hedefleyen grup vadide izini kaybettirmeye çalışmasına rağmen zaman zaman sıcak temas yaşanıyor. Yaşanan çatışmada ölen ve yaralanan olduğuna ilişkin herhangi bir bilgi alınamadı.
 
ÇATIŞMADA BİR KADIN TERÖRİST ÖLÜ ELE GEÇİRİLDİ

 Tunceli'de karakol baskını planlayan PKK'lı guruba güvenlik güçleri baskın düzenledi. Çıkan çatışmada bir kadın PKK'lı terörist ölü ele geçirildi.
 
Tunceli'de karakol baskını planlayan PKK'lı gurupla güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada bir kadın teröristin ölü olarak ele geçirildiği bildirildi. Edinilen bilgiye göre, Ovacık ilçesi Ahpanos Vadisi'nde bulunan Sarıtaş Jandarma Karakolu civarında kümelenen bir grup PKK mensubu, güvenlik güçlerince takibe alındı. Arazide konuşlanmış özel birlikler tarafından fark edilen kalabalık PKK'lı grup ile Jandarma Özel Harekat timleri arasında saat 20.45 sularında yapılan "teslim ol" çağrısı ardından sıcak
 temas yaşandı. Çatışmada bir kadın PKK'lı ölü olarak ele geçirildi. Tunceli Jandarma Bölge Komutanlığı'ndan kalkan 2 kobra helikopterlerin de destek verdiği PKK'lıları etkisizleştirme operasyonu devam ediyor. Ovacık ilçesine bağlı Sarıtaş Jandarma Karakolu'nu hedefleyen grup vadide izini kaybettirmeye çalışmasına rağmen zaman zaman sıcak temas yaşanıyor. Grubun etkisiz hale getirilmesi için bölgede operasyonlar sürdürülüyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com