Tunceli'de hain saldırı!

Tunceli'de hain saldırı!
PKK'lı teröristler Tunceli'nin Çemizgezek ilçesinde 4 yere birden saldırdı.

Teröristler, Tunceli ve Diyarbakır'da güvenlik güçlerine saldırdı. Çemişgezek ilçesinde bulunan polis amirliği ve jandarma birliğine düzenlenen saldırı sonrası bölgede yer yer çatışmalar yaşanırken Diyarbakır'da ise teröristlere yönelik operasyon başlatıldı.

Diyarbakır'ın Hazro ilçesinde İlçe Jandarma Komutanlığı binasına uzun namlulu silahlarla saldırı yapıldığı bildirildi. Güvenlik güçlerinin karşılık vermesi üzerine çıkan çatışmanın devam ettiği belirtildi.

Alınan bilgiye göre, 1,5 ay önce terör örgütü PKK’nın roketlerle saldırı düzenlediği ve 3 askerin yaralandığı Hazro İlçe Jandarma Komutanlığı'na yeniden saldırı yapıldı.

Teröristlerin saldırısına roket ve uçaksavarlarla karşılık verilirken çıkan çatışmanın devam ettiği öğrenildi. İlçe Jandarma Komutanlığı bünyesinde bulunan Jandarma Özel Harekat timlerinin de katılımıyla operasyon başlatıldığı öğrenildi. Hazro İlçe Jandarma Komutanlığı'nın yanı sıra şehir merkezinde birkaç noktada çatışmaların yaşandığı belirtildi. İlçenin bir kısmında elektrikler kesilirken güvenlik güçlerinin vatandaşların can güvenlikleri için sokağa çıkmaması için anons yaptığı bildirildi. İlçede çatışmalar devam ediyor.

DİYARBAKIR POLİSİ ALARMDA

Bu arada terör örgütü yandaşları da Diyarbakır'da bir resmi kurumun nöbet kulübesine saldırdı. Ses bombalı ve molotoflu saldırıda maddi hasar meydana geldi. Olay yerinde geniş güvenlik önlemi aldıktan sonra inceleme yapan polis, 10 kişi olduğu belirtilen örgüt yandaşlarını yakalamak için çalışma başlattı.

ÇEŞMİŞGEZEK'TE ÇATIŞMA

Tunceli'nin Çemişgezek ilçesinde polis amirliği ve jandarma birliğine, teröristler tarafından saat 21.00 sularında eş zamanlı olarak uzun namlulu silahlarla ateş edildi.

Açılan ateşe karşılık veren güvenlik güçleri ile teröristler arasında çatışma çıktı.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com