Tunceli'de miting gibi basın açıklaması

Tunceli'de miting gibi basın açıklaması
Tunceli'de CHP Milletvekili Hüseyin Aygün'ün PKK'lılar tarafından kaçırılmasının ardından akşam saatlerinde miting düzenlendi.
Mitinge kentte bulunan CHP'li milletvekilleri, Hüseyin Aygün'ün eşi Emine, çocukları İdil ve Taylan Aygün de katılıp babalarının fotoğrafını taşıdı. Hüseyin Aygün'ün kentte avukatlık bürosunun bulunduğu binaya da milletvekilinin fotoğrafının bulunduğu siyah bez üzerine, "Dersim'in sesi Hüseyin Aygün serbest bırakılsın" yazılı pankart asıldı.
 
Yaklaşık 1500 kişinin katıldığı mitingde konuşan CHP Milletvekili Levent Gök, Aygün'ün kaçırılmasının ülkenin barışına ve birliğine katkı sağlamayacağını belirterek, şöyle dedi: "Bu eylemin ülkenin barışına ve birliğine katkı sağlamayacağı açıktır.
 
Tam tersine diyaloğa ihtiyaç duyulduğu bir zamanda gerçekleştirilmesi, şiddeti daha da artırıp, toplumu kutuplaştıracaktır. Aynı zamanda fikirleri ve duruşuyla barıştan yana, şiddete karşı kararlı bir tutum sergileyen insan hakları savunucusu ve TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu üyesi olan sayın Hüseyin Aygün'e yönelik yapılmış olan eylem, kamu vicdanını yaralamıştır. Bu nedenle, demokrasiye, barış ve özgürlüğe katkı sağlamak üzere milletvekilimiz sayın Hüseyin Aygün'ün bir an önce serbest bırakılması gerekmektedir.
 
Hüseyin Aygün'e karşı gerçekleştirilen bu eylem, onu oyları ile seçip TBMM'ye gönderen Tunceli halkına karşı da ciddi bir haksızlıktır. Demokrasi, insan hakları, özgürlük ve toplumsal barış istemlerinin en yüksek sesle dile getirildiği Tunceli'de, en temel insan hakkına yapılan bu müdahalenin kabul görmeyeceği çok açıktır" dedi.
 
CHP'liler helikopterle gezdirildi
 
CHP Milletvekilleri Jandarma Bölge Komutanlığı'na ait Sikorsky helikopterla Aygün'ün kaçırıldığı Ahpanos Vadisi ve çevresinde gezdirildi. CHP'li Milletvekilleri, Aygün'ün bulunduğu tahmin edilen sarp kayalık ve ormanlık bölge ile kaçırıldığı Fırtına Veli Çeşmesi mevkiini havadan fotoğraflayarak, kameralarla görüntü çekti. Helikopterde görevli bir subay, CHP milletvekilleri'ne bölgenin genel durumu hakkında ve PKK'lıların barındıkları muhtemel yerler hakkında bilgi verdi. Milletvekili Veli Ağbaba, çektiği görüntüleri basın mensupları ile paylaşırken, bu görüntülerde 2 ayrı noktada Kobra helikopterlerin yoğun bombardımanı sonrası dumanların yükseldiği görüldü.  (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com